Pozostałe

Prosty w obsłudze program do rozliczania PIT bez instalacji

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Jak łatwo rozliczyć PIT-28? Czy można złożyć deklarację PIT-28 online? Dziś przedstawiamy prosty w obsłudze program do rozliczania PIT bez instalacji, dzięki czemu możesz wypełnić i wysłać deklarację nie wychodząc z domu.

  1. Jak rozliczyć PIT 28 online?
  2. Kto powinien złożyć PIT-28 do urzędu skarbowego?

Jak rozliczyć PIT 28 przez Internet? Kto właściwie powinien wypełnić deklarację PIT-28? Czy w celu rozliczenia PIT 28 muszę pobierać i instalować jakieś programy na swoim komputerze? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu już teraz!

Jak rozliczyć PIT 28 online?

Jak szybko i sprawnie rozliczyć PIT-28 online? Interesuje Cię wypełnienie i przesłanie deklaracji bez konieczności wychodzenia z domu? Już teraz skorzystaj z odpowiedniego programu PIT! Dużą zaletą dostępnych dziś narzędzi tego rodzaju jest to, że nie ma już konieczności pobierania ich na swoje urządzenie. Większość programów PIT nie wymaga instalacji – wystarczy uruchomić je w wersji online.

Programy do rozliczania PIT, które nie wymagają instalacji, są na bieżąco aktualizowane. Zatem nie musisz znać się na podatkach ani zapoznawać się ze zmianami, aby poprawnie wypełnić deklarację i rozliczyć się z urzędem skarbowym. Pamiętaj o tym, że na PIT-28 możesz rozliczyć również niektóre ulgi. Lista ta obejmuje między innymi ulgę na Internet, wpłaty na IKZE, ulgi termomodernizacyjne, odliczenia z tytułu krwiodawstwa, darowizny przekazane na kult religijny, cele publiczne czy działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła, a także na wydatki rehabilitacyjne.

Kto powinien złożyć PIT-28 do urzędu skarbowego?

PIT-28 to rozliczenie przeznaczone dla podatników, którzy osiągnęli opodatkowane w formie ryczałtu tak zwane przychody ewidencjonowane. Na formularzu tym rozliczają się zatem osoby, które otrzymują przychody z tytułu dzierżawy, poddzierżawy, najmu lub podnajmu. Również ci, którzy osiągają przychody z tytułu prowadzonej przez siebie jednoosobowej działalności gospodarczej, która jest opodatkowana ryczałtem od ewidencjonowanych przychodów oraz ci, którzy mają przychody ze sprzedaży przetworzonych rolnych produktów. W tym ostatnim przypadku jest jeden warunek – produkty rolne muszą pochodzić z własnego chowu i upraw. Muszą być także opodatkowane ryczałtem. Z PIT-28 skorzysta również osoba będąca wspólnikiem spółki jawnej lub cywilnej.

W 2022 roku PIT-28 należy złożyć w terminie od 15 do 28 lutego w odpowiednim urzędzie skarbowym. Czas jest bardzo ograniczony, dlatego nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę i już na samym początku tego okresu złóż zeznanie PIT za pośrednictwem odpowiedniego programu online! Jeśli nie dotrzymasz wskazanego terminu, będą grozić Ci karno-skarbowe konsekwencje. Możesz złożyć deklarację przed czasem. Musisz jednak wiedzieć, że w takim przypadku datą dostarczenia będzie mimo wszystko 15 lutego.

Do 28 lutego również należy zapłacić podatek, który został naliczony po wypełnieniu deklaracji PIT-28. Niezależnie od tego, czy znasz się na rejestrowaniu przychodów ewidencjonowanych lub masz policzone wysokości uzyskanego przychodu, dzięki temu programowi bez problemu wypełnisz zeznanie podatkowe, a dodatkowo uzyskasz urzędowe poświadczenie odbioru. Warto więc skorzystać z programu, szczególnie że można dzięki niemu policzyć podatek od przychodów opodatkowanych na różnych zasadach. To sprawia, że wypełnienie zeznania PIT jest łatwe bez względu na formy opodatkowania i wysokość przychodów osiąganych w ostatnich miesiącach.

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz