Kryptowaluty

Platforma kryptowalutowa Uphold – łatwo inwestuj w cyfrowe aktywa. Recenzja i opinie

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Uphold to platforma kryptowalutowa, która oferuje usługi finansowe na rynku globalnym. Platforma została założona w 2013 roku, a jej aktualna siedziba mieści się na Litwie. Posiada biura na całym świecie. Platforma jest dostępna w ponad 184 krajach i oferuje ponad 100 różnych walut (zarówno fiat, jak i kryptowaluty), a także tzw. aktywa środowiskowe pozwalające na spekulowanie na CO2.

Motywem przewodnim platformy jest możliwość „wymiany wszystkiego na wszystko”. Uphold to platforma, na której w łatwy sposób prowadzi się inwestycje kryptowalutowe i konwertuje aktywa na inne. Platforma udostępnia także możliwość stakingu (zarabiania odsetek od kryptowalut), a także udostępnia bogaty portfel kryptowalutowy obsługujący +100 aktywów.

 

Uphold oferuje wiele funkcji, narzędzia do zarabiania, przyjazny dla początkujących interfejs, a także umożliwia kupno i sprzedaż kryptowalut za pomocą wielu sposobów płatności m.in. karta kredytowa/debetowa czy przelewy bankowe.

 • Jeśli jest to Twoja pierwsza giełda: Uphold ma łatwy i szybki proces rejestracji z łatwym do nawigacji interfejsem użytkownika.
 • Jeśli zmieniasz giełdę: Uphold ma rozbudowaną listę obsługiwanych kryptowalut w które możesz inwestować, a których liczba wykracza poza inne giełdy kryptowalut.

Utwórz darmowe konto na Uphold i rozpocznij handel

Kryptowaluty obsługiwane przez Uphold

Uphold oferuje ponad 100 różnych kryptowalut do handlu na swojej platformie, w tym najpopularniejsze kryptowaluty – Bitcoin i Ethereum. Pełna lista obsługiwanych kryptowalut obejmujem.in.: BTC, BTC0, AAVE, XRP, ETH, BAT, ADA, ALGO, ATOM, AVAX, AXS, BCH, BAL, BTG, CSPR, COMP, CRV, DASH, DCR, DGB, DOGE, DOT, EGLD, ENJ, EOS, FIL, FLOW, FTM, GRT, HBAR, HNT, MIOTA, LINK, LTC, LUNA, MATIC, MKR, NANO, NEO, OMG, OXT, REN, RUNE, SAND, SNX, SOL, SRM, SUSHI, THETA, TRAC, TRX, VET, WBTC, UMA, UNI, UPBTC, UPCO2, UPT, XCH, NEM, XLM, XTZ, ZIL, ZRX, AR, MINA, SPELL, CVX, SHIB, MANA, NEAR, ONE, MOVR, NU, QNT, 1INCH, BNT, KSM, SGB, RAY, LRC, KP3R, SKL. Sprawdź pełną listę obsługiwanych przez UpHold kryptowalut dostępnych do kupna, sprzedaży i transferów.

Transfer fiatów i kryptowalut

Uphold oferuje wiele opcji zasilania konta zarówno dla fiatów, jak i kryptowalut. W przypadku wpłaty za pomocą fiatów (walut tradycyjnych), użytkownicy mają możliwość wpłaty za pomocą karty debetowej lub kredytowej czy przelewu bankowego. Depozyty kartą debetową i kredytową są zawsze zasilane docelowo w USD, jednak jeżeli skorzystasz z karty w PLN, Twoje środki zostaną automatycznie przekonwertowane na dolary według bardzo atrakcyjnego kursu walut. Przy wpłacie przelewem bankowym użytkownicy muszą dokonać wpłaty w dolarach amerykańskich, euro lub funtach brytyjskich. Przelewy bankowe będą kierowane przez sieć Plaid. Czas transferu różni się w zależności od metody.

Transfery kryptowalutowe są automatyczne i uproszczone do minimum. Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z sieci Hyperledger, aby zdeponować kryptowaluty, tokeny użytkowe, waluty narodowe czy stablecoiny.

Opłaty na Uphold – 0% prowizji za transakcje

Rozpoczęcie pracy z Bitcoinem lub innymi kryptowalutami nie może być tańsze niż z Uphold. Prowizje handlowe wynoszą 0%, opłaty za wpłatę przelewem bankowym czy kartą wynoszą 0%, a za wypłatę gotówki również zapłacimy 0 PLN. Wszystkie ceny kryptowalut zawierają już spread, dzięki czemu nie ma żadnych ukrytych opłat, a kwota zapłacona jest tym, co zostanie otrzymane i jest to jeden z najlepszych sposobów na zakup kryptowalut bez opłat.

Skorzystaj z atrakcyjnych opłat na Uphold! Utwórz bezpłatne konto

Kluczowe cechy i zalety Uphold

Uphold posiada wiele doskonałych funkcji oferowanych na swojej platformie. Oto niektóre z najlepszych cech i zalet, które można znaleźć w Uphold.

 • Przyjazny dla użytkownika interfejs
 • Aplikacja mobilna dla systemów iOS i Android
 • Dostępnych ponad 100 różnych kryptowalut
 • Szybka konwersja pomiędzy 2 różnymi aktywami
 • Możliwość spekulowania na CO2
 • AutoPilot – handel automatyczny z zaplanowanymi transakcjami
 • Elastyczne płatności – otrzymuj wynagrodzenie od swojego pracodawcy w dowolnej walucie
 • Błyskawiczne przekazy pieniężne – wysyłaj pieniądze natychmiast i bezpłatnie

Negatywy i wady Uphold

Pomimo wspaniałych funkcji Upholda, są pewne obszary, które mogłyby być lepsze.

 • Aktywa mogą być ograniczone w zależności od kraju
 • Brak czatu na żywo – tylko obsługa e-mail

Czy Uphold jest bezpieczny?

Tak. Giełda Uphold jest bezpieczna dla swoich użytkowników, ponieważ posiada skomplikowany system szyfrowania, który jest w pełni zgodny ze standardami bankowymi. Testy penetracyjne i audyty bezpieczeństwa są regularnie przeprowadzane przez specjalistów ds. bezpieczeństwa.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa firma posiada również specjalny zespół ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, który stale monitoruje konta i transakcje, aby upewnić się, że wszystko jest bezpieczne.

Uphold jest regulowany przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz wiele agencji europejskich. Oznacza to, że cyfrowe aktywa użytkowników są w pełni chronione przed hakerami i błędami ludzkimi.

Nie masz jeszcze konta na Uphold? Sprawdź wiele niesamowitych funkcji i zarejestruj się!

Opinie o Uphold

Przeglądając najpopularniejsze portale agregujące opinie o firmach i usługach można wywnioskować, że Uphold jest uznaną wśród użytkowników platformą. Przykładowo w popularnym portalu recenzującym produkty – G2, Uphold zostało ocenione na 4.2/5, a firma otrzymała wyróżniającą odznakę jakości „LEADER”. Wielu użytkowników w swoich opiniach i recenzjach o Uphold wymienia takie pozytywy jak szybkość rejestracji i weryfikacji, możliwość łatwych zasileń konta, a także bardzo intuicyjny interfejs, z którym sobie poradzi praktycznie każdy użytkownik.

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz