Pozostałe

Podstawowe informacje o kryptowalutach

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Inwestowanie na rynku kryptowalut jest często skomplikowane, zwłaszcza dla tradycyjnych inwestorów. Wynika to z faktu, że inwestowanie bezpośrednio w kryptowaluty wymaga zastosowania nowych technologii, narzędzi i przyjęcia pewnych nowych koncepcji.
Jeśli zdecydujesz się zanurzyć palce w świecie kryptowalut, musisz mieć jasny obraz tego, co robić i czego się spodziewać.

Niezależnie od tego, czy chodzi o Bitcoin, Litecoin, Ethereum czy którykolwiek z 3000 tokenów (wszelkie ceny kryptowalut znajdziesz na coinrank.pl wraz z wykresami i historycznymi kursami), kupno i sprzedaż kryptowalut wymaga wybrania giełdy, która zajmuje się handlem wybranymi przez Ciebie produktami.

Bitcoin, jako najbardziej znana zdecentralizowana moneta, jest tak dominującym liderem w przestrzeni kryptowalutowej, że terminy kryptowaluta i bitcoin są czasem używane zamiennie. Faktem jest jednak, że istnieją również inne kryptowaluty, na których można polegać przy dokonywaniu inwestycji w kryptowaluty.

Litecoin

Litecoin, nazywany również „srebrem w stosunku do złota Bitcoina” jest zdecentralizowaną siecią płatniczą o otwartym kodzie źródłowym, która działa bez udziału pośrednika.

Czym Litecoin różni się od Bitcoina? Cóż, obie są podobne pod wieloma względami, jednak generowanie bloków w Litecoin jest znacznie szybsze niż w Bitcoin. To sprawia, że inwestorzy na całym świecie są otwarci na przyjęcie Litecoin.

Charlie Lee, były inżynier z Google, założył Litecoin w 2011 roku. Chociaż Litecoin nie posiada takiej technologii anonimowości jak Bitcoin, ostatnie raporty wykazały, że Litecoin jest preferowany po Bitcoinie ze względu na swoją trwałość. Innym czynnikiem, który faworyzuje Litecoin, jest technologia SegWit.

Ethereum

Ethereum, wprowadzone na rynek w 2015 roku, to zdecentralizowana platforma oprogramowania, która umożliwia funkcjonowanie rozproszonych aplikacji i inteligentnych kontraktów bez ingerencji osób trzecich. Walutą jest eter, który jest jakby akceleratorem w ramach platformy Ethereum. Wśród wiodących kryptowalut Ethereum jest drugą po Bitcoinie najchętniej wybieraną walutą.

Zcash

Zcash zyskał uwagę w drugiej połowie 2016 r. i koncentruje się na rozwiązaniu problemu anonimowych transakcji. Aby zrozumieć tę walutę, potraktujmy ją jako „jeśli Bitcoin jest jak HTTP dla pieniędzy, Zcash jest HTTPS”.

Waluta oferuje możliwość wyboru osłoniętej transakcji w celu zachowania przejrzystości, prywatności i bezpieczeństwa transakcji. Oznacza to, że inwestorzy mogą przesyłać dane w postaci zaszyfrowanego kodu.

Dash

Pierwotnie znany jako darkcoin, Dash jest bardziej selektywną wersją bitcoina. Został uruchomiony w styczniu 2014 r. przez Evana Duffielda pod nazwą Xcoin. Znana jest również jako Zdecentralizowana Organizacja Autonomiczna lub po prostu DAO. Moneta ta miała na celu wyeliminowanie wszystkich ograniczeń występujących w Bitcoinie.

Kluczem do zarobienia dużych pieniędzy jest dokonanie właściwej inwestycji w odpowiednim momencie. W porównaniu z codziennym zarabianiem pieniędzy, modele kryptowalutowe funkcjonują bez udziału pośredników, jako zdecentralizowany mechanizm cyfrowy. W tym rozproszonym mechanizmie kryptowalutowym działalność ciągła jest emitowana, zarządzana i zatwierdzana przez społeczność sieci peer-to-peer. Kryptowaluta jest znana z szybkości transakcji w porównaniu z innymi metodami, takimi jak portfele cyfrowe i inne nośniki.

Oprócz wyżej wymienionych, inne topowe kryptowaluty to Monero (XMR), Bitcoin Cash (BCH). EOS i Ripple (XRP).

Chociaż bitcoin wyznacza trendy i przewodzi w wyścigu, inne waluty również zajęły znaczącą pozycję i z każdym dniem zyskują coraz większe uznanie. Biorąc pod uwagę ten trend, inne kryptowaluty będą miały przed sobą długą drogę i wkrótce mogą sprawić, że Bitcoin będzie miał naprawdę trudne zadanie, aby utrzymać swoją pozycję.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz