Wymiana walut

Walutomat i Internetowykantor notują coraz lepsze wyniki

Zamieszczono przez Marcin

Firma Currency One – właściciel serwisów Walutomat i Internetowykantor – podała nieco informacji na temat wymiany walut w okresie wakacji. I są one dla tej firmy bardzo dobre. W czasie ostatnich wakacji, wzrosła liczba osób, które były zainteresowane wymianą walut w tych kantorach i to aż o 21%. W porównaniu z wakacjami 2018 roku, wzrosły też obroty i to aż o 12%. Najwyższa wymiana w tym czasie wynosiła 1.7 mln zł, natomiast średnia wysokość transakcji to 6445 zł. 

Jak podaje Currency One, 69% klientów to mężczyźni. Najczęściej pochodzą z dużych miast i mają średnio 42 lata. Zresztą największa grupa klientów Walutomat i InternetowyKantor mieści się w przedziale wiekowym 41-50 lat. Najwięcej klientów tych kantorów mieszka w województwie mazowieckim – 19%. Na drugim biegunie znajduje się województwo podlaskie – zaledwie 1.9%. Co ciekawe wzrasta liczba obcokrajowców korzystających z tych kantorów. Ich liczba powiększyła się o 8%. Coraz bardziej popularna staje się też wymiana walut za pomocą smartfonów. Podczas ostatnich wakacji transakcje wykonywane za pomocą tych urządzeń stanowiły 19% wszystkich wymian. 

Co wpływało na zwiększoną liczbę obrotów w tych kantorach? Po pierwsze nasi rodacy coraz częściej decydują się na spędzenie wakacji poza granicami naszego kraju. W więc przed wyjazdem muszą wymienić walutę. Ponadto, jak podają eksperci firmy Currency One, na duże obroty wpływa też niepewna sytuacja na Świecie, związana min z Brexitem czy gorszymi wynikami makroekonomicznymi, zwłaszcza w Niemczech. W związku z tym, wielu poważnych inwestorów wycofywało się z Polski by ulokować swoje pieniądze w bardziej bezpiecznych instrumentach inwestycyjnych.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz