Kryptowaluty

Jakie transakcje może obsługiwać bitcoin?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Kryptowaluta bitcoin jest elektroniczną walutą, dzięki której można dokonywać różnego rodzaju transakcji. Jest to prosta w obsłudze, szybka i bezpieczna waluta, nie posiadająca swojej fizycznej formy. Za twórcę bitcoinów uważa się Satoshi Nakamoto, chociaż nikt tak naprawdę nie wie kim owa osoba jest. W październiku 2008 roku Nakamoto oznajmił, że właśnie narodził się nowy, elektroniczny system bezgotówkowy, działający bez zaangażowania osoby trzeciej. Tak rozpoczęła się rewolucja w systemie finansowym na miarę XXI wieku.

Jakie typy transakcji obsługuje kryptowaluta bitcoin?

Księgi transakcji związane z bitcoinami obejmują dowolne ich rodzaje. Bitcoin może reprezentować zarówno walutę, jak mienie, nieruchomości czy akcje. To użytkownik decyduje o parametrach bitcoinów i to co ta kryptowaluta reprezentuje. Każdy bitcoin jest oddzielnie programowany i identyfikowany. A więc użytkownik za pomocą wyspecjalizowanej aplikacji może np. zaprogramować udział w danej spółce, kilowatogodzinę energii czy cyfrowe certyfikaty posiadania. Niebawem zapewne będzie możliwość zapłacenia za pomocą bitcoinów za wszelkiego rodzaju artykuły codziennego użytku w każdym sklepie.

Znaczenie kryptowaluty bitcoin

Kryptowaluta bitcoin na skutek szerokich możliwości zastosowania jest czymś więcej niż pieniądze i płatności. Znaczenie elektronicznej waluty jest więc ogromne, gdyż zasady zachowania bitcoinów są programowane według potrzeb. Bitcoin jest rewolucją w dziedzinie finansów, jednak musi na stałe zadomowić się we współczesnym świecie. Jest bowiem bardzo niestabilnym środkiem płatniczym. Da się to zauważyć po wykresach jego wartości. Raz jest wart bardzo wiele, by kilka dni później zanotować ogromny spadek. Na skutek tego oraz braku nad nim kontroli, bywa często wykorzystywany przez rozmaite grupy przestępcze.

Gdzie kupić kryptowalutę Bitcoin?

Każdego rodzaju kryptowalutę kupuje się na giełdach. Obecnie na rynku istnieje tysiące giełd, z których można polecić  4:

  • Binance.com
    Binance to największa giełda kryptowalut na świcie. Charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem, dużą ilością walorów dostępnych do handlu (ponad 200 różnych kryptowalut w parach walutowych z BTC, USDT, USD, BNB). Jest to rekomendowana giełda dla wszystkich początkujących użytkowników. Niestety minusem jest fakt, że giełda nie obsługuje wpłat za pomocą złotówek (PLN), dlatego rekomendujemy rozpoczęcie od Coinbase lub BitPanda, na której kryptowaluty można kupić za pomocą m.in. karty kredytowej.
  • Coinbase.com
    Druga największa giełda kryptowalut. Charakteryzuje się prostotą działania. Aby rozpocząć kupno kryptowalut należy zarejestrować i zweryfikować konto, a następnie podpiąć kartę kredytową lub debetową która posłuży do kupna cyfrowych walut. Dla nowych użytkowników Coinbase przygotował bonus w postaci darmowych $10 przy zakupie na min. $100.
  • BitPanda.com
    Giełda z Europejskiego rynku, zlokalizowana w Austrii. Posiada wszystkie obowiązkowe licencje. Oferuje możliwość szybkiego zakupu kryptowalut za pomocą przelewu i kart płatniczych. Przy zakupie kryptowalut na minimalną kwotę €25 otrzymuje się całkowicie za darmo €10 do wykorzystania na koncie.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz