Pozostałe

Jaką walutę zabrać do Malezji

Zamieszczono przez Marcin

Wspaniałe plaże, egzotyczna kultura, wspaniałe budowle – to właśnie tak najczęściej kojarzy się nam Malezja. Z cała pewnością jest to bardzo interesujący kraj, w którym warto spędzić swój urlop. Nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej naszych rodaków decyduje się na spędzenie w tym kraju swojego wolnego czasu. Aby nie przepłacać za ten egzotyczny urlop, należy się do niego odpowiednio przygotować. Jednym z etapów tych przygotowań, powinno być zaopatrzenie się w odpowiednią walutę. Poniżej postaramy się wyjaśnić, jaką walutę zabrać do Malezji.

Od 1967 roku walutą w Malezji jest ringgit malezyjski (MYR). Waluta ta zastąpiła obowiązującego wcześniej dolara malajskiego a także brytyjskie Borneo. Co ciekawe do roku 19975 ringgit malajski obowiązywał także pod nazwą dolara i centa.  

1 ringgit malezyjski dzieli się na 100 senów. W obiegu możemy znaleźć monety o nominałach 5, 10, 20 i 50 senów. Jeśli chodzi o banknoty to w naszych portfelach mogą znaleźć się te o nominałach, 1, 2 10, 20, 50, 60 100 i 600 ringgitów.

W polskich kantorach bardzo ciężko znaleźć malezyjską walutę. A jeśli już jest to kurs wymiany jest bardzo niekorzystny. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup w polski, kantorze (najlepsze są tu kantory internetowe) dolarów amerykańskich lub EURO. Gdy będziemy już na miejscu, możemy spokojnie wymienić je na miejscową walutę, bo kursie o wiele korzystniejszym niż naszych kantorach.

Nie możemy zapomnieć, że w Malezji możemy spokojnie posługiwać się kartami płatniczymi (problem z nimi może być tylko w małych miejscowościach). Ale i tutaj musimy pamiętać, że z pewnością będziemy musieli płacić prowizję za przewalutowanie. Ponadto bank przewalutuje transakcję po swoich, mniej korzystnych w porównaniu z kantorami kursami. CO ciekawe, wiele placówek handlowych, hotelowych czy gastronomicznych akceptuje także transakcje w dolarach czy EURO, jednakże i tutaj kurs walutowy będzie dla nas mniej korzystny.

Wakacje w Malezji mogą być jedną z najlepszych przygód w naszym życiu. I wcale nie musi być droga. Zwłaszcza jeśli odpowiednio się do niej przygotujemy. A jednym z etapów tych przygotowań powinno być zaopatrzenie się w odpowiednią walutę.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz