Wymiana walut

Kantor internetowy – jak z niego korzystać? Kiedy opłaca się wymieniać pieniądze online?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Kantor wymiany walut od lat kojarzy się nam z pomieszczeniem mikroskopijnych rozmiarów, gdzie nad wysoką ladą dokonujemy transakcji wymiany środków pieniężnych. Najczęściej na dworcach kolejowych, lotniskach, przejściach granicznych możemy bezpośrednio uczestniczyć w operacji przyjmowania i wydawania pieniędzy nominowanych w różnych walutach. Jednak od kilku lat mamy w Polsce szansę na zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Na czym polega internetowa wymiana walut? Czym jest internetowy kantor i w jaki sposób z niego korzystać?

Czym jest kantor internetowy?

W 2010 roku nowiną techniczną na rynku wymiany walut było uruchomienie pierwszego e-kantoru. Koncepcja wymiany pieniędzy online trafiła na bardzo podatny grunt, potwierdzeniem są miliardowe obroty oraz stały wzrost liczby transakcji.

Kantor internetowy jest wirtualnym odzwierciedleniem punktów wymiany walut w realnej rzeczywistości. Firma prowadząca tego rodzaju usługi czerpie zyski, jak w przypadku realnych kantorów, z różnicy kursów kupna i sprzedaży, tzw. spread. Najlepiej korzystać z takich kantorów, które dysponują kontami w wielu bankach. Cena transakcji nie jest obarczona kosztami przelewu do innych banków oraz przyspiesza to zdecydowanie wymianę walut. Spośród walut, które cieszą się największą popularnością wymienić należy euro, dolary oraz funty. Sporo kantorów wirtualnych oferuje również mało znane, niszowe waluty. Z uwagi, że kantor internetowy pozwala na szybką wymianę walut (www.hotmoney.pl), warto skorzystać z tej opcji kiedy niespodziewanie potrzebujemy konkretnych środków płatniczych. Czas zaksięgowania środków jest uzależniony od banku, w którym posiadamy konto jednak transakcja może zostać przeprowadzona już w kilkanaście minut.

Do kogo skierowania jest oferta kantorów internetowych?

Minęły już dawno czasy kiedy bezpośrednio przed wyjazdem za granicę gorączkowo poszukiwaliśmy kantoru z najlepszym kursem. Szybka i bezpieczna transakcja za pośrednictwem internetowego kantoru jest atrakcyjnym rozwiązaniem nie tylko przed wakacyjnym wyjazdem. Oferta skierowana jest do osób, które przebywają poza granicami kraju w celach zarobkowych, otrzymujących wynagrodzenie w obcej walucie. Jest to bardzo wygodna alternatywa dla wszystkich spłacających zobowiązania finansowe w zagranicznych walutach. Istotną informacją jest, że bank udzielający kredytu nie może zażądać wyłączności na wymianę waluty, musi umożliwić klientowi spłatę rat walutą z własnych źródeł. Z kantorów online korzystają również bardzo często właściciele firm, które prowadzą interesy z zagranicznymi partnerami.

W jaki sposób korzystać z kantoru internetowego?

Chcąc wymienić środki pieniężne za pośrednictwem kantora internetowego musimy posiadać dwa konta, standardowe, złotówkowe oraz walutowe. Transakcja online polega na dokonywaniu przelewu, z konta złotówkowego na rachunek kantoru, następnie wykonany zostaje przelew zwrotny na konto walutowe.

Korzystając z e-kantoru należy zarejestrować się na stronie określonego kantoru internetowego. Dane użytkownika, wpisane online, poddane zostają weryfikacji, ustalane są hasło i login. Rejestracja odbywa się na szyfrowanej stronie, podobnie jak w przypadku korzystania z wirtualnych usług bankowych. Po wykonanej rejestracji można dokonać transakcji, wymiana walut odbywa się w sposób bezgotówkowy, w formie bankowych przelewów. Gotówkę można odebrać w siedzibie banku lub w bankomacie, istnieje możliwość przejęcia pieniędzy osobiście, można zlecić odbiór przez wskazaną osobę.

Jest to bezpieczna i szybka forma wymiany walut, ponieważ firmy oferujące tego typu usługi wdrażają szereg zabezpieczeń. Usługi poparte są staranną dokumentacją, w każdej chwili możemy otrzymać potwierdzenie dokowanych transakcji, zarówno w formie elektronicznej jak i klasycznej, papierowej.

Dlaczego warto korzystać z kantoru internetowego?

Istotnym argumentem przemawiającym za korzystaniem z usług kantorów internetowych jest spora oszczędność. Sprowadza się ona do tego, że kursy zakupu i sprzedaży walut są tam korzystniejsze od oferowanych przez placówki stacjonarne oraz banki. Spowodowane jest to zdecydowanie niższymi marżami. Wysokość spreadów (różnica pomiędzy kursem kupna a sprzedaży) ma bardzo duże znaczenie przy transakcjach cyklicznych np. spłacie kredytu hipotecznego. Oszczędności można już zauważyć podczas wymiany niewielkich kwot, transakcje dokonywane przy większych sumach powodują wzrost oszczędności. Stali klienci kantorów wirtualnych mogą liczyć na oferty promocyjne, rabaty, istnieje również możliwość negocjacji kursu walut.

Na czym zarabia kantor internetowy?

Niski spread, w przypadku kantorów internetowych, stanowi w dużej mierze gwarancję zysku. Przy odpowiednio wysokich obrotach nawet minimalna różnica pomiędzy kursem kupna i sprzedaży daje szansę na spory zarobek. Dlatego też kantory online prześcigają się w poszukiwaniu nowych klientów.

Istnieją również kantory, które oferują społecznościową wymianę walut. Udostępniają swoją platformę internetową dla osób, które chcą dokonać transakcji po własnym kursie, za co pobierają minimalne opłaty.

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz