Pozostałe

Pożyczka ratalna alternatywą dla pożyczki bankowej

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Spora liczba osób z różnych względów nie może pożyczyć pieniędzy w banku. Wynika to po pierwsze ze złej historii kredytowej (często nie z winy osoby szukającej pożyczki), po drugie z braku możliwości udokumentowania dochodów, czy też po trzecie z braku możliwości spełnienia innych kryteriów jakie mają wobec swoich klientów banki. Jak łatwo się domyśleć, jeżeli takie osoby potrzebują pieniędzy mogą mieć ogromne problemy by pożyczyć je w banku. Na całe szczęście mają oni alternatywę, która pozwoli zasilić ich konta dodatkowymi środkami. Są nimi pożyczki ratalne, oferowane przez firmy pożyczkowe.

Jeszcze do niedawna firmy pożyczkowe kojarzone były tylko i wyłącznie z chwilówkami, czyli pożyczkami które musieliśmy spłacić po 30 dniach. Jednakże od jakiegoś czasu ich oferta znacznie się rozszerzyła i proponują one dzisiaj także pożyczki ratalne, czyli pożyczki które możemy spłacać w dłuższym okresie czasu. Czy jest to dobre rozwiązanie? Dla osób które nie dostaną z jakiegoś powodu pożyczki w banku na pewno tak. Jednakże od razu musimy powiedzieć, że koszt takich pożyczek ratalnych jest o wiele wyższy niż pożyczek bankowych. Wynika to przede wszystkim z większego ryzyka jakie ponoszą firmy pożyczkowe, pożyczając pieniądze niemalże wszystkim. W związku z tym ryzyko to rekompensują sobie podniesionym kosztem pożyczki.

Ale pożyczki ratalne mają też i swoje zalety. Możemy je otrzymać bez wychodzenia z domu, gdyż wszelkie formalności są załatwiane przez Internet (czasami musimy podpisać umowę przywiezioną przez kuriera), a czasem pojawi się u nas pracownik firmy pożyczkowej i podpisze z nami odpowiednią umowę. Ponadto w przypadku pożyczek ratalnych nie musimy szukać żadnego poręczyciela czy też innego rodzaju zabezpieczenia. Są to po prostu pożyczki bez zabezpieczeń. Ponadto większość z firm które je udzielają nie kontroluje baz swoich klientów w rejestrach prowadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej, więc bez względu na historię kredytową możemy pożyczyć pieniądze. Firmy udzielające pożyczki ratalne często oferują nam tygodniowe raty, co dla wielu osób jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Pożyczki ratalne zdobywają coraz więcej klientów. Dzięki temu coraz więcej firm pożyczkowych wprowadza je do swojej oferty, co z kolei sprawia, że ich warunki są dla nas coraz lepsze. Wiele interesujących firm znajdziesz pod adresem https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-ratalne/

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz