Analizy i wiadomości

Przed wakacjami wymieniamy coraz więcej walut

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Firma Currency One czyli właściciel kantorów internetowych Walutomat i InternetowyKantor podała bardzo ciekawe dane, na temat wymiany walut przez naszych rodaków przed wakacjami. Okazuje się, że w czasie ostatnich wakacji, Polacy wymieniali średnio po 7 000 zł, czyli o 635 zł więcej niż przed rokiem. Zdecydowanie najpopularniejszą walutą w czasie ostatnich wakacji było EURO, albowiem wymiana tej waluty stanowiła aż 52% wszystkich transakcji. Drugą pod względem popularnością walutą jest amerykański dolar, co z pewnością wiąże się ze zwiększoną liczbą osób, wyjeżdżających do egzotycznych krajów, gdzie zabieramy właśnie tę walutę. Kolejnymi popularnymi „wakacyjnymi” walutami była czeska korona, a także korony w Szwecji i w Norwegii.

Już od kilku lat wymiana walut na wakacje najczęściej odbywa się w pierwszych dniach lipca. Podobnie było i w tym roku, gdyż najwięcej transakcji przeprowadzono 2 lipca. Jeśli chodzi o miejsce skąd dokonujemy transakcji wymiany walut, najwięcej zostało z nich zrealizowanych przez mieszkańców województwa mazowieckiego (19.3%), a najmniej podlaskiego (1.6%). Według podanych danych, najczęściej waluty przez Internet wymieniają mężczyźni (69%) z przedziału wiekowego 30-50 lat.

Wzrost kwoty wymienianych walut przez Internet potwierdza informacje, że Polacy coraz częściej korzystają z kantorów internetowych. Z pewnością duży wpływ na to mają korzystne kursy jakie w nich spotkamy, a także szybkość i wygoda w czasie przeprowadzania transakcji. Dlatego można się spodziewać, że trend ten będzie kontynuowany, a w następnym roku w czasie wakacji, zostanie pobity kolejny rekord związany z wymianą waluty przez Internet.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz