Kryptowaluty

Bitcoin, kurs w górę, w dół? Jakie prognozy dla kursu bitcoin?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Bitcoin jest jedną z najbardziej popularnych kryptowalut – to właśnie od niej zaczęło się tak powszechne zainteresowanie wirtualnymi walutami. Dziś z jednej strony jest sposobem na inwestowanie, a z drugiej na bezpieczne i szybkie płatności. Tylko, trzeba wiedzieć, że kurs bitcoina może się drastycznie zmieniać. Zobacz, jak go sprawdzić oraz jakie są prognozy na najbliższe miesiące.

Gdzie sprawdzić kurs bitcoin?

Aktualny kurs bitcoin sprawdzisz m.in. w kantorach kryptowalut, które pokazują nie tylko bieżące dane, ale również archiwalne, dzięki którym możesz przeanalizować, co działo się z tą walutą w ostatnim czasie.

Informacje te udostępniają również giełdy kryptowalut, a także serwisy poświęcone tym inwestycjom. Tutaj jednak często minusem jest to, że podają kurs bitcoina do dolara, a nie do złotówek.

Kurs bitcoin – jak się zmienia?

O ile nie kupujesz bitcoina, by móc potem dokonywać nim płatności (np. międzynarodowych), kluczowe znaczenie ma to, aby jak najwięcej na nim zarobić. Czyli w praktyce kupić, gdy jego cena jest najniższa, a sprzedać, gdy wzrośnie. Dlatego konieczne jest obserwowanie i analizowanie kursu, co dla początkującego nie będzie wcale takie proste.

Wynika to z tego, że w ciągu 24 godz. wartość bitcoina może zmienić się nawet kilkadziesiąt razy. Najczęściej, podczas takiej analizy, bierze się pod uwagę maksymalny oraz minimalny kurs kupna/sprzedaży.

Oprócz tego należy spojrzeć na wykres w trendzie rocznym oraz miesięcznym. Jak to wyglądało w tym roku? Na początku 2020 r. cena powoli rosła, z nieznacznymi spadkami. Natomiast w marcu wartość bitcoina gwałtownie spadła o niecałe 40%! Jak się domyślasz, był to dobry czas na zakup kryptowaluty, aczkolwiek niekoniecznie na jej sprzedaż.

Inwestorom, którzy myślą długoterminowo, z pewnością się to opłaciło, ponieważ od tego czasu ponownie zauważalne są wzrosty. Od października widoczny staje się trend wzrostowy. Minimalny kurs w tym czasie wynosił 42528,50 zł, by w listopadzie osiągnąć 61986,03 zł – i to wszystko w przeciągu czterech tygodni.

Jakie prognozy dla kursu bitcoin?

Jak już wspominaliśmy, obecnie można obserwować trend wzrostowy ceny bitcoina i prognozuje się, że będzie on trwać jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy. Eksperci wyliczają, że kurs bitcoin w grudniu powinien przekroczyć 77000,00 zł. A jeśli trend ten dalej będzie się utrzymywać, w 2021 roku 1 BTC może być wart ponad 100 0000 zł.

Aczkolwiek nadal trzeba brać pod uwagę wysoką zmienność tej waluty, której wartość może wzrosnąć lub spaść o kilkanaście, kilkadziesiąt procent w przeciągu miesiąca.

Oprócz tego warto zdawać sobie sprawę z alternatyw. Choć bitcoin wciąż jest najpopularniejszą kryptowalutą, to przecież nie jedyną. Na rynku coraz większym zainteresowaniem cieszy się kurs Ethereum, szczególnie że w grudniu ma mieć miejsce start nowej wersji, czyli Ethereum 2.0. Zarówno doświadczeni, jak i indywidualni inwestorzy, stawiają również na Litecoina, Monero oraz DASH.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz