Pozostałe

Kredyt konsolidacyjny online – jest możliwy do uzyskania?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Łatwy dostęp do uzyskania dodatkowych środków pieniężnych bardzo często sprawia, że zaciągamy zbyt dużo zobowiązań kredytowych. Nierzadko dochodzi do sytuacji, w której przestajemy radzić sobie z ich regularną spłatą.

Z pomocą przychodzi wtedy kredyt konsolidacyjny ( https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny ). Online czy w oddziałach stacjonarnych banków mogą takie zobowiązanie zaciągać tylko wybrani klienci. Sprawdź, czy zaliczasz się do tej grupy.

Co to jest kredyt konsolidacyjny online?

Kredyt konsolidacyjny online to wyjątkowy produkt bankowy. Jego istotą wcale nie jest oferowanie kredytobiorcy dodatkowych środków w formie pieniężnej, ale wsparcie w procesie oddłużania. Oczywiście, w miarę dobrej zdolności kredytowej klienta, ten może wnioskować również o kredyt gotówkowy na dowolny cel, zaś zawsze jest on jedynie dodatkową opcją.

Sama konsolidacja online polega na połączeniu w jeden kredyt co najmniej kilku zobowiązań. Chodzi o to, by bank spłacił wskazane przez klienta kredyty i ustanowił jeden produkt na lepszych, zwykle tańszych i bardziej opłacalnych warunkach. Co ważne, kredyt konsolidacyjny przez internet staje się wtedy nie tylko produktem oddłużeniowym, dzięki któremu spłata dotychczasowych kredytów staje się znacznie tańsza, ale także czynnikiem, który wpływa na komfort współpracy z bankiem. Od tej pory kredytobiorca spłaca przecież tylko jedną ratę, w jednym terminie i kontaktuje się z jednym bankiem.

Jakie są cechy, którymi charakteryzuje się kredyt konsolidacyjny przez internet? Przede wszystkim zobowiązania brane jeszcze kilka lat temu, były oferowane na znacznie gorszych warunkach. Ogromna konkurencja, jaka panuje dzisiaj na rynku usług finansowych sprawia, że instytucje bankowe muszą wręcz walczyć o każdego klienta. Dzięki temu kredytobiorcy mogą liczyć na elastyczne i tańsze kredyty.

Wydłuża się czas współpracy z bankiem, a więc comiesięczne raty, jakie wykazują kredyty konsolidacyjne online, stają się niższe. Takie łatwiej spłacać bez zaburzania płynności finansowej i stałego budżetu klienta.

Wszystko to sprawia, że konsolidacja kredytów online poprawia zdolność kredytową klienta, a ten może w razie potrzeby dobrać dodatkowe środki.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny online?

Z reguły kredyt konsolidacyjny online zaciągają osoby, które przestają radzić sobie ze spłatą zbyt dużej liczby zaciągniętych zobowiązań kredytowych. To też opcja dla tych, którzy muszą poprawić zdolność kredytową. Coraz częściej z konsolidacji kredytów korzystają ci, którzy chcą uzyskać komfort współpracy z tylko jednym bankiem.

Okazuje się jednak, że kredyt konsolidacyjny nie jest opcją dla wszystkich. Tak jak w przypadku innych kredytów, i tutaj instytucje bankowe zawsze weryfikują zdolność kredytową swoich potencjalnych klientów. Czy możliwy jest kredyt konsolidacyjny online bez bik? Tylko w wyjątkowych przypadkach, najczęściej taka oferta składana jest raczej wiarygodnym, stałym klientom.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online nie jest częstym zabiegiem, ponieważ bank musi być pewny, że połączone zobowiązanie będzie regularnie spłacane. Jeśli klient posiada zadłużenie, raczej nie ma szans na współpracę.

Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny online?

Przede wszystkim należy wybrać, które kredyty mają ulec połączeniu. Dzisiaj najczęściej oferowane są kredyty konsolidacyjne przez internet. To nie tylko sposób wygodny, ale i najbardziej bezpieczny, uwzględniając obecną pandemię koronawirusa i społeczne zalecania, zgodnie z którymi większość oddziałów banków pozostaje w ogóle zamknięta.

Warto najpierw przygotować się do wnioskowania o kredyt konsolidacyjny online. Należy sprawdzić, czy zdolność kredytowa pozwala na współpracę z bankiem. Pamiętajmy, że jedna decyzja odmowna może skutecznie popsuć historię kredytową, a kolejne banki również nie zdecydują się na udzielenie potrzebnego zobowiązania.

By oszacować zdolność kredytową, ale też opłacalność konsolidacji, warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. Dobrym narzędziem jest także ranking kredytów konsolidacyjnych. To zestawienie, które ujmuje najważniejsze czynniki, jakie mają znaczenie, patrząc na indywidualne preferencje potencjalnego kredytobiorcy.

Sam proces ubiegania się o kredyt konsolidacyjny online jest prosty. Wystarczy wypełnić wniosek elektroniczny, w nim wskazać zobowiązania, które mają ulec połączeniu, dołączyć swoje dane oraz zaświadczenie o zarobkach i źródle generowania dochodów. To tak naprawdę wszystko, bo całym procesem konsolidacji zajmie się nowy bank.

Trzeba tylko pamiętać, że konsolidacji w banku ulegać mogą jedynie zobowiązania zaciągnięte w instytucji bankowej. Kredyt konsolidacyjny pozabankowy online umożliwia zaś połączenie tych zobowiązań, które zostały wzięte w firmach pożyczkowych. Chwilówek i kredytów z banków nie można jednak łączyć.

Co ważne, uwagę należy zwrócić na opłacalność konsolidacji. Może okazać się, że koszty nowego zobowiązania są większe, niż spłata kredytów na dotychczasowych warunkach. Taki zabieg nie będzie stanowił wtedy procesu oddłużania.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz