Pozostałe

Zagraniczny przelew pieniężny – czy faktycznie jest się czego obawiać?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Konieczność wykonywania międzypaństwowych przekazów pieniężnych tak naprawdę nikogo już nie zaskakuje – internetowe zakupy na obcojęzycznych stronach, wsparcie bliższej lub dalszej rodziny, opłata za studia w innym kraju – sytuacji w których stajemy przed koniecznością wysłania pieniędzy poza granice jest ogrom! Najważniejsze, aby móc zrobić to szybko, tanio i co najważniejsze – bezpiecznie! A jako, iż to Anglia należy do głównych kierunków wędrówek naszych pieniędzy to właśnie przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski (i v.v) weźmiemy pod lupę.

Przelew zagraniczny – dlaczego użycie zwykłego konta odpada?
„Wyślij pieniądze z Polski do Anglii” – myślisz: „banalnie proste” ale nic bardziej mylnego! Korzystając ze zwykłego konta złotówkowego możesz się naprawdę niemile zaskoczyć kosztami całej operacji. Przede wszystkim chodzi tu o konieczność przewalutowania kwoty po najwyższym na rynku kursie bankowym, jak również o poniesienie dodatkowych opłat za transfer środków – a te w bankach angielskich mogą być całkiem spore! Podobnie sytuacja wygląda w przypadku przelewu z Wielkiej Brytanii do Polski, dlatego tradycyjne przekazy bankowe w tej sytuacji można uznać za najmniej korzystny sposób przekazywania środków.
Jak zrobić przelew do Anglii – możliwości

Portfel elektroniczny, PayPal, przekaz w stacjonarnej placówce agenta, Western Union, Money Gram, czy Klik-24 – opcji jest całkiem sporo, a każda z nich ma swoje pozytywne, jak i negatywne strony. Jak więc zrobić przelew z UK do Polski? Bez cienia wątpliwości na chwilę obecną najtańszy przelew do UK to ten, wykonany za pośrednictwem instytucji Klik-24. Koszt standardowego transferu pieniędzy wynosi zero złotych, a kurs wymiany należy do tych najbardziej korzystnych na rynku. Oprócz tego pieniądze zostają zaksięgowane na koncie odbiorcy już w kilka godzin. Zupełnie inaczej jest w przypadku Western Union, czy Money Gram. Korzystając z ich pomocy musimy liczyć się z poniesieniem dużo większych kosztów – na plus jest tutaj jedynie czas realizacji zlecenia, wynoszący kilkanaście minut.

Przelew na konto angielskie z Klik-24
Tanio, szybko, bezpiecznie, a co za tym idzie wygodnie – właśnie dlatego warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w zakresie transferów online. Przekazy pieniężne za pośrednictwem Klik-24 są bardzo intuicyjne oraz proste w obsłudze. Wystarczy założyć bezpłatne konto, podać dane swoje, jak i odbiorcy, a następnie wpisać wybraną kwotę w złotówkach – zostanie ona przeliczona na funkty w specjalnym kalkulatorze, w korzystnym kursie. I voila!

Zagraniczne przekazy pieniężne a bezpieczeństwo danych
Skoro już kwestia finansów i opłat została rozwiązana pozostaje jeszcze jedna równie istotna sprawa – mianowicie ochrona danych osobowych. Platformy oferujące tanie przelewy do Polski z UK i UK do Polski posiadają właściwe licencje, zaś ich bazy danych znajdują się na odpowiednio zabezpieczonych serwerach. Transakcje są chronione za pomocą szyfrowania SSL – dlatego osobom korzystającym z usług np. Klik-24 nie grozi kradzież, czy nieupoważniona modyfikacja informacji obecnych w bazie danych.

Nie ma więc żadnych powodów do obaw! Przelew zarówno na konto angielskie, jak i konto polskie za pośrednictwem tej platformy jest tak samo sprawdzony i pewny jak w każdym tradycyjnym banku – w końcu standardy bezpieczeństwa muszą iść w parze z posiadaną licencją instytucji płatniczej FCA – Financial Conduct Authority oraz ogólnymi regulacjami brytyjskiego Urzędu ds. Usług Finansowych.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz