Kryptowaluty

Rosną ceny kryptowalut

Zamieszczono przez Marcin

Kryptowaluty znowu zyskują na popularności. A co się z tym wiążę, rośnie ich wartość. Bitcoin osiąga ceny z roku 2018, kiedy to był on jednym z najlepszych instrumentów inwestycyjnych. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że coraz więcej osób chce mieć Bitcoiny i inne kryptowaluty w swoim portfelu? Powodów jest kilka i postaramy się je wytłumaczyć.

Jak łatwo się domyśleć, w dobie pandemii, koronawirus ma wpływ na wszystko. Także i na ceny kryptowalut. Wpływ ten można zauważyć na kilku płaszczyznach. Po pierwsze, wielu inwestorów nie wie co stanie się ze światową gospodarką. To znaczy wiadomo, że wiele krajów będzie przeżywało kryzys, ale nie wiadomo do końca jak będzie on głęboki. A więc nie chcą oni inwestować swoje środki jeśli nie są do końca pewni, jak będzie wyglądała perspektywa ekonomiczna po zakończeniu pandemii. Ponadto istnieje obawa, że kraje wprowadzając programy pomocowe zbytnio poluzują swoją politykę monetarną, co także będzie miało negatywne skutki dla wielu gospodarek. A więc inwestorzy w niepewnych czasach „pandemicznych” szukają innych rynków gdzie mogą ulokować swoje pieniądze, a jednym z nich jest rynek kryptowalut. W związku z tym cena kryptowalut wzrasta.

Kolejną przyczyną wzrostu wartości Bitcoina czy innych wirtualnych walut, mogą być wybory w stanach zjednoczonych. Wraz z rosnącą przewagą Joe Bidena, cena z krypto wzrastała. I nie wiadomo dlaczego tak się dzieje. Analitycy rynku mówią, że może wynika to z faktu, że Biden nie wypowiedział się jeszcze na temat kryptowalut, więc wszyscy mają nadzieję, że ma on do nich pozytywne nastawienie. Przeciwieństwem do niego jest aktualny prezydent, który stwierdził, że rynek ten powinien być regulowany i poddawany nadzorowi odpowiednich instytucji.

Jak będą zachowywały się kryptowaluty w najbliższej przyszłości? Jak zwykle ile ekspertów tyle opinii. Jedni uważają, że jego wartość będzie w dalszym ciągu na wysokim poziomie, a inni że szybko spadnie. Musimy wiedzieć, że w przypadku kryptowalut mamy do czynienia z wieloma czynnikami, wypływającymi na ich wartość, w związku z tym, jest bardzo trudno stwierdzić, jak będzie wyglądało zainteresowanie nimi. A to w bardzo bezpośredni sposób wpływa na ich wartość.    

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz