Pozostałe

Kredyt bez wychodzenia z domu drogą bankową

pieniadze pozyczki
Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Kredyt bankowy chyba już zawsze będzie nam się kojarzył głównie z placówkami bankowymi, papierowymi zaświadczeniami o dochodach pobieranymi z miejsca zatrudnienia czy nerwowym oczekiwaniem na decyzję banku. Jeśli Wam również tak kojarzy się kredyt bankowy, to czas najwyższy by to zmienić.

Kredyt bankowy już przynajmniej kilku dobrych lat nie musi się nam kojarzyć ani z bankowymi placówkami ani też z długim oczekiwaniem na decyzję o akceptacji naszego wniosku przez bank. Owszem, w przypadku większych kredytów gotówkowych czy tym bardziej kredytów hipotecznych nie wiele się zmieniło i pewnie już nie wiele się zmieni pod tym kątem. Jednak w przypadku mniejszych kwot kredytów takich do 10 czy nawet 20 tysięcy złotych, możemy znacznie ułatwić sobie procedury uzyskania kredytu gotówkowego. Wystarczy skorzystamy z cieszącej się co raz większą popularnością opcji kredytu bez wychodzenia z domu czyli kredytu przez internet.

Zanim przejdę do szczegółowych informacji na temat tej formy uzyskania kredytu, chciałbym w pierwszej kolejności wspomnieć o bankach które tego typu kredytu udzielają. Niestety choć jeszcze nie wszystkie z nich umożliwiają uzyskanie kredytu w ten sposób, to aktualnie na rynku jest przynajmniej kilka banków które umożliwią pozyskanie kredytu całkowicie przez internet. Należałoby w tym miejscu zacząć od mBanku, który jest jednym z najstarszych banków w Polsce który rozpoczął udzielaniu kredytów właśnie drogą internetową. Obecnie poza mBankiem tego typu kredyt uzyskamy również za pośrednictwem iGotówki (marka należąca do banku BNP Paribas), iKredyt (marka związana z Getin Bankiem) czy T-Mobile Usługi Bankowe który wcześniej dał się poznać jako Alior Sync, internetowy oddział Alior Banku. Jeżeli mowa o całkowicie nowych markach które w ostatnim czasie pojawiły się na rynku kredytów internetowych, warto również wspomnieć o takich nazwach jak Nest Bank czy Inbank, który dosłownie w ciągu ostatnich kilku tygodni pojawił się na krajowym rynku. Właśnie ten ostatni należy do jednych z nielicznych banków, który oferuje wszystkie dostępne przez niego produkty finansowe wyłącznie przez internet a więc zarówno pożyczki i kredyty gotówkowe, jak również lokaty.

Co będzie nam potrzebne aby uzyskać kredyt bez wychodzenia z domu? Najważniejsza rzecz to oczywiście posiadanie przy sobie dowodu osobistego, wymagane będzie również posiadanie stałych udokumentowanych dochodów (o tym wspomnę jeszcze w dalszej części artykułu), aktywnego rachunku bankowego oraz telefonu komórkowego. W zasadzie przy wszystkich kredytach i pożyczkach udzielanych przez internet, wymagane jest również przeprowadzenie dodatkowej weryfikacji osoby wnioskującej o uzyskanie kredytu online. Ta dodatkowa weryfikacja polega na wykonaniu drobnego przelewu z własnego rachunku bankowego. Jego wysokość to najczęściej 1 grosz czy 1 złotówka, a więc drobna opłata która umożliwi bankowi sprawdzenie czy dane posiadacza rachunku zgadzają się z tymi danymi, które podaliśmy wcześniej we wniosku o uzyskanie kredytu. Jeśli dane te będą się zgadzały i będą identyczne, proces weryfikacyjny przebiegnie pozytywnie.

Wspomniałem wcześniej o stałych miesięcznych dochodach, które są niezbędne aby starać się u uzyskanie bankowego kredytu przez internet. Na szczęście banki które specjalizują się w udzielaniu kredytów online, nie będą nas prosić o uzyskanie papierowych zaświadczeń z miejsca naszego zatrudnienia. Wszystkie potrzebne do tego celu dokumenty będziemy mogli pozyskać samodzielnie a konkretnie będzie chodziło tu o wyciąg elektroniczny z rachunku bankowego, który będzie dokumentował ostatnio uzyskane wpływy. Niektórym bankom wystarczy udokumentowanie 3 ostatnich miesięcy, niektóre wymagają 6 ostatnich miesięcy a jeszcze inne dodatkowo mogą nas poprosić o przesłanie skanu rozliczenia PIT za rok ubiegły. Wracając jednak do wspomnianego wyciągu z konta, taki dokument będziecie mogli pobrać samodzielnie po zalogowaniu się na rachunek bankowy drogą internetową. Możliwość uzyskania elektronicznego wyciągu z konta umożliwiają wszystkie banki, które oferują rachunki bankowe z dostępem przez internet.

Co jeszcze warto wiedzieć o kredytach dostępnych bez wychodzenia z domu? Na pewno warto wiedzieć o tym że w zasadzie wszystkie banki które umożliwiają uzyskanie kredytu w ten sposób, dają możliwość sprawdzenia kosztów czy raty kredytu, jeszcze przed ostatecznym złożeniem wniosku o kredyt. Na stronie konkretnego banku w zakładce kredyty, powinniście znaleźć narzędzie za pomocą którego będziecie mogli przeprowadzić symulacje kosztów kredytu. Wystarczy wprowadzić tam podstawowe dane dotyczące kredytu takie jak kwota kredytu którą jesteśmy zainteresowani, okres jego spłaty w ratach miesięcznych a niekiedy również informacje o tym czy kredyt ma być ubezpieczony. To ostatnie co prawda zwiększy jego koszt ale może być bardzo pomocne szczególnie w przypadku większych kwot kredytu, ponieważ ubezpieczy nas od rożnego rodzaju przykrych zdarzeń, mogących mieć miejsce w trakcie spłaty kredytu. Po wprowadzeniu wszystkich tych informacji, automatycznie pojawi nam się wysokość raty miesięcznej kredytu oraz łączny jego koszt. Dzięki takim informacjom możemy porównać koszty kredytu w kilku różnych bankach i zdecydować się na ten, który okaże się dla nas najbardziej korzystny.

Artykuł powstał przy współpracy z blogiem finansowym Banki24

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

2 komentarze

  • Najważniejszą rzeczą w czasie składania wniosku o pożyczkę przez internet to posiadanie przy sobie dowodu osobistego, wymagane będzie również posiadanie stałych udokumentowanych dochodów, aktywnego rachunku bankowego oraz telefonu komórkowego.

  • Jak posiadamy konto na które są regularne wpływy to wiele banków oferuje pożyczkę na tzw. klik, bez wychodzenia z domu, przedstawiania dokumentów itd.

Pozostaw komentarz