Wymiana walut

Czy firmy powinny wymieniać waluty w kantorach internetowych?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Polskie firmy, coraz śmielej poczynają sobie na zagranicznych rynkach. Na pewno duży wpływ na to miało wejście naszego kraju do Unii Europejskiej, gdzie funkcjonuje wspólny rynek i łatwo o podpisywanie nowych kontraktów. Ale polscy przedsiębiorcy współpracują także z firmami z poza Unii Europejskiej. Wykonują dla nich usługi, sprzedają produkty, ale także i kupują materiały czy też wiedzę. Oczywiście kontrahenci muszą w jakiś sposób rozliczać swoje transakcje. I tu pojawia się mały problem, gdyż poza Polską ciężko rozliczać się naszą walutą. Polskie firmy muszą więc wymienić nasze złotówki, na euro, funty czy dolary na inną walutę. Można to zrobić w kilku miejscach. Po pierwsze możemy to zrobić w bankach. Po drugie w kantorach. I jest to zdecydowanie lepsza opcja, gdyż mają one lepsze kursy walut. Dzięki temu, na koncie przedsiębiorcy może zostać sporo pieniędzy. Zwłaszcza, gdy wymieni walutę dla swoich kontrahentów w kantorze internetowym. Dlaczego? W kantorach internetowych są jeszcze lepsze kursy, niż w kantorach stacjonarnych.

Czy wymiana walut w kantorze internetowym jest skomplikowana? Można powiedzieć, że równie prosta jak w kantorze stacjonarnym. Po pierwsze musimy się w takim kantorze zarejestrować. Musimy podać numer konta złotówkowego i walutowego. To właśnie za pośrednictwem tych rachunków, będziemy dokonywać wymiany. Teraz sprawa jest już bardzo łatwa. Gdy chcemy wymienić pieniądze, po prostu musimy podać jaka kwota nas interesuje, zaakceptować kurs i to tyle. Możemy wymienić pieniądze gdy mamy je już na naszym koncie w kantorze lub też przesłać je dopiero po zaakceptowaniu kursu. A czy można na takiej wymianie w Internecie zarobić. Okazuje się, że całkiem dużo. Niektóre kantory mają kursy lepsze o około 6-8% lepsze, niż te oferowane przez banki. Gdy wymieniamy każdego roku dużo pieniędzy, zamienia się to na całkiem spore kwoty, które zostają w naszych portfelach. A przecież wiadomo, że w biznesie liczy się każda złotówka, więc czemu nie oszczędzać, wymieniając walutę online.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz