Kryptowaluty

Jak rozpocząć przygodę z bitcoinem

bitcoin
Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Kryptowaluty, a zwłaszcza najbardziej popularna waluta internetowa czyli bitcoin, stają się coraz bardziej popularne. W związku z tym, wiele osób zaczyna się zastanawiać, czy nie warto nabyć tę wirtualną walutę czy to w celach inwestycyjnych, czy też by móc nią płacić za produkty i usługi. Jednakże wiele ludzi nie ma pojęcia, od czego zacząć swoją przygodę z bitcoinem. Poniżej przedstawimy kilka porad, które na pewno każdemu się przydadzą.

Bitcoin – od czego zacząć

Na pierwszy rzut oka kryptowaluty to sprawa bardzo skomplikowana. Mamy tu jakieś zapisy elektroniczne, z których niewiele rozumiemy, więc sporo osób boi się, że nie poradzą sobie z tym zagadnieniem. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Obracanie bitcoinami, przypomina wykonywanie przelewów w Internecie, a z bankowości internetowej korzysta przecież bez trudu bardzo dużo osób.

Gdy zamierzamy kupić bitcoiny, przede wszystkim musimy wybrać dla siebie odpowiedni portfel. To właśnie w nim, będziemy przechowywać naszą wirtualną walutę i dzięki niemu będziemy wykonywali przelewy. Portfele dzielą się na grup:

  • portfele w postaci aplikacji na komputer,
  • portfele offline,
  • portfele przeglądarkowe,
  • portfele mobilne,
  • portfele sprzętowe.

Różnią się one od siebie stopniem bezpieczeństwa (chociaż z reguły bezpieczeństwo jest tu bardzo wysokie), ilością pamięci które zajmują na naszym sprzęcie, dostępnością itp. Wybór w dużej mierze powinien być determinowany naszą aktywnością w transakcjach, czyli mówiąc prościej, czy chcemy tylko kupić bitcoiny w celu inwestycyjnym, czy też chcemy nimi częściej płacić.

Jak kupić bitcoiny

Jeżeli mamy już wybrany portfel, możemy zacząć kupować bitcoiny. Możemy to robić na trzy sposoby.

Giełda bitcoin – giełda działa na podobnej zasadzie jak giełda akcji. Kurs ustalany jest przez wolny rynek, a zakupu możemy dokonać gdy będzie on dla nas najkorzystniejszy.

Kantor – w kantorach bitcoiny możemy kupować jak waluty w kantorach walutowych. Co ważne, kupując w nich bitcoiny nie będziemy musieli przechodzić procedury rejestracji.

Face to face – bezpośredni zakup bitcoinów od kontrahenta. Najłatwej znaleźć ich na forach związanych z kryptowalutami.

Co robić z bitcoinami

Jeżeli mamy już w naszym portfelu bitcoiny, możemy je albo na nich trzymać, albo płacić nimi za usługi lub produkty. Lista placówek, w których możemy płacić tą walutą stale się powiększa i z pewnością trend ten nie zostanie zahamowany. Bitcoiny możemy też przetrzymywać w naszym portfelu z nadzieją, że ich wartość wzrośnie, a my będziemy moli sprzedać je z zyskiem. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że ich wartość równie dobrze może spaść, a my w takim przypadku stracimy część zainwestowanej gotówki.

 

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz