Kryptowaluty

Najpopularniejsze kryptowaluty

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Historia kryptowalut nie jest zbyt odległa. Internetowy pieniądz pojawił się kilka lat temu, lecz od tego czasu jego znaczenie coraz bardziej rośnie. I chociaż wielu specjalistów twierdzi, że jest to tylko kwestia czasu, kiedy ludzie inwestujący w kryptowaluty, przekonają się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, to jednak po pierwsze ich wartość systematycznie rośnie, a po drugie, ciągle pojawiają się nowe kryptowaluty, które chcą „podbić” Świat. Jak podają specjaliści, obecnie możemy spotkać około 300 różnych kryptowalut. Jedne są bardziej popularne, inne nieco mniej. I wszystko wskazuje na to, że będą się pojawiały nowe, gdyż rynek ten jest ostatnio niezwykle chłonny.

Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych kryptowalut. Oczywiście lista ta jest aktualna na dzień dzisiejszy, gdyż wszystko zmienia się tu jak w kalejdoskopie i nie wiadomo, które kryptowaluty będą popularne za kilka miesięcy.

Bitcoin – zdecydowanie najbardziej popularna kryptowaluta Świata. Została wprowadzona do obiegu w 2009 roku przez Satoshi Nakamato (nie wiadomo do dnia dzisiejszego, kto kryje się pod tym pseudonimem). Jego ilość jest ograniczona i wynosi 21 mln. Każdy bitcoin, dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek, zwanych satoshi. Waluta ta jest akceptowana przez coraz większą liczbę firm, w związku z tym jej wartość systematycznie rośnie.

>> Sprawdź aktualną cenę Bitcoina

Ethereum – pojawiła się na rynkach we wrześniu 2015 roku i systematycznie zdobywa grono nowych zwolenników. Mówi się powszechnie, że jest to alternatywa i zarazem największy konkurent dla bitcoina. W roku 2017 jej wartość wzrosła o ponad 300% i obecnie utrzymuje się na stałym poziomie. Jej zaletą jest to, że pozwala na planowanie inteligentnych transakcji.

>> Sprawdź aktualną cenę Ethereum

Ripple – jest to waluta stworzona przez firmę OpenCoin. Wytworzono 100 mld Ripple, ale obecnie w posiadaniu zwykłych ludzi znajduje się jej niewielka część. W najbliższych latach, firma zamierza, dystrybucję 50 mld ripple. Waluta ta pozwala na planowanie inteligentnych transakcji.

>> Sprawdź aktualną cenę Ripple

Litecoin – waluta wytwarzana w podobny sposób jak bitcoin. Jej limit to 84 mln z czego jak do tej pory wykopano 25%. Twórcą tej waluty jest Charles Lee. Nie jest ona jeszcze akceptowana przez sklepy stacjonarne, ale przez niektóre sklepy internetowe jak najbardziej.

>> Sprawdź aktualną cenę Litecoina

Polcoin – najbardziej popularna polska kryptowaluta. Nie cieszy się jednak dużą popularnością na światowych rynkach. Pomimo to, jest ona dostępna na kilku giełdach kryptowalut.

Powyższa lista zawiera te waluty (z wyłączeniem Polcoina), które cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów, są akceptowane jako środek płatniczy (zwłaszcza w Internecie) i przewiduje się dla nich najlepszą przyszłość. Ale oczywiście w każdej chwili może pojawić się jakaś nowa kryptowaluta, która zdobędzie jeszcze większą popularność i „podbije” serca inwestorów i tych, którzy będą chcieli ją mieć w swoim portfelu. Albowiem sytuacja na rynku kryptowalut jest bardzo dynamiczna i jak to bywa na nowych rynkach bardzo często się zmienia.

5/5 - (2 votes)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz