Pozostałe

Mam wpisy w bazach, gdzie dostanę pożyczkę?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl
Mimo że z pożyczek pozabankowych mogą korzystać tak naprawdę wszyscy, to jednak najczęściej sięgają po to rozwiązanie ci, którzy mieliby problem z uzyskaniem kredytu bankowego. Powody tkwią w niskiej zdolności kredytowej, ale nie tylko. Innym ważnym czynnikiem okazują się wpisy w bazach. Czy w takiej sytuacji jest szansa na pożyczkę? Jak najbardziej, o czym poniżej.

Nie każdy wpis taki straszny

Do Biura Informacji Kredytowej trafiają informacje na temat wziętych zobowiązań, a więc kredytów, pożyczek, ale również otwartych linii kredytowych na koncie czy na karcie. Warto sobie uświadomić, że niektóre z tych informacji w bazie BIK są wręcz pożądane. Chodzi o wpisy dotyczące spłaconych kredytów w terminie. Im jest ich więcej, tym lepiej dla oceny punktowej. Problem się pojawia, gdy odnotowane są wszelkie zaległości. Niski scoring całkowicie przekreśla szansę na otrzymanie kredytu bankowego. Natomiast dostępne są inne opcje, o czym za chwilę.

Baza Krajowego Rejestru Długów obejmuje tych, którzy mają jakiekolwiek zaległości w płatnościach wobec usługodawców czy kontrahentów. Baza KRD nie zawiera zatem pozytywnych wpisów, więc lepiej do niej nie trafić.

Bank nie, ale sektor pozabankowy tak

Negatywne wpisy do rejestru utrudniają pozytywną weryfikację wniosków o pożyczkę, ale jej nie przekreślają. Oczywiście z kredytem bankowym można się pożegnać. Jednak nadal pozostają dwa sposoby na pożyczenie. Pierwszym z nich jest skorzystanie z oferty jednego z serwisów pożyczkowych jak https://concash.pl/, a drugim pożyczka prywatna (społecznościowa). Propozycje tego typu najszybciej znaleźć online. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się wnioskowanie na jednym z serwisów oferujących zarówno tradycyjne pożyczki pozabankowe oraz oferty prywatne. Dzięki jest większa szansa na znalezienie pożyczkodawcy, który zdecyduje się na zawarcie umowy pożyczkowej z osobą zadłużoną lub z niską oceną punktową w BIK.

Trzeba jednak podkreślić, że wiele instytucji pożyczkowych sprawdza bazy. Niektórzy pożyczkodawcy decydują się na BIK, inni wolą weryfikować rejestr KRD. Warto to wiedzieć jeszcze przed złożeniem wniosku. Dobra wiadomość jest taka, że niewielkie zaległości niekoniecznie muszą oznaczać odmowę przyznania pożyczki.

A co przy poważniejszych problemach z terminową spłatą kredytów lub większymi długami wobec konkretnych podmiotów? Sytuacja nie jest beznadziejna, ponieważ pozostają pożyczki pozabankowe społecznościowe. W tym przypadku pożyczkodawcami są prywatni inwestorzy, dysponujący określoną kwotą. Oczywiście to nie oznacza, że od razu przekażą pieniądze każdej osobie, która o to poprosi. Dla nich to ma być zysk na oprocentowaniu, a nie filantropia. Właśnie dlatego tak chętnie sięgają po dwie formy zabezpieczenia. Pierwszym z nich jest zastaw, a przedmiotem zastawu zazwyczaj okazuje się nieruchomość należąca do potencjalnego pożyczkobiorcy. Druga opcja dotyczy papieru wartościowego jakim jest weksel.

W każdym razie wpisy w bazie BIK mogą być pozytywne, co podnosi ocenę punktową pożyczkodawcy. Daje też szansę na bezproblemowy kredyt bankowy. Z kolei przy wpisach negatywnych znaczenie ma wielkość zadłużenia. Natomiast Największą szansą na pożyczkę jest pożyczka prywatna

5/5 - (2 votes)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz