Pozostałe

Dlaczego warto wybierać internetowe kantory walut?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Planując zagraniczny wyjazd jedną z ważniejszych czynności będzie wymiana waluty na obowiązującą w kraju, do którego się wybieramy. Aby tego dokonać nie musisz biegać od kantoru do kantoru w poszukiwaniu najlepszej oferty. Dokonaj wymiany online i oszczędź swój czas.

Liczba kantorów internetowych z roku na rok powiększa się z racji faktu, że coraz więcej osób decyduje się skorzystać z usług, które oferują. Na obecną chwilę nie musisz biegać od kantoru do kantoru w poszukiwaniu najlepszej oferty. Wymień walutę online i oszczędź swój czas.

Kantory internetowe, podobnie jak internetowe firmy pożyczkowe oferują swoje usługi bez wychodzenia z domu. Obecnie pożyczki przez Internet pozwalają w błyskawicznym tempie pozyskać gotówkę na sfinansowanie podstawowych potrzeb bądź swoich pragnień.

W jaki sposób działa kantor online?

Aby możliwa była wymiana waluty w kantorze internetowym, musisz dokonać rejestracji w serwisie internetowym. Możliwe to będzie za sprawą kilku bardzo prostych czynności. Podaj swoje dane oraz numery kont: jednego w złotówkach i drugiego z wybraną walutą, którą będziesz wymieniać. W dobrych popularnych kantorach wszystko odbywa się poprzez szyfrowane strony, co zwiększa bezpieczeństwo twoje i twoich finansów. Gdy się już zarejestrujesz, możesz zacząć wymieniać walutę.

Przykład: jeżeli zależy Ci na wymianie euro, to w wyznaczonym miejscu na stronie wpisujesz, jakiej kwoty w walucie potrzebujesz, a kalkulator na stronie wyświetli Ci kurs po jakim możesz dokonać zakupu. W chwili, gdy oferta jest dla Ciebie atrakcyjna, przelewasz wyznaczoną kwotę w złotówkach na wygenerowane przez system konto razem ze spersonalizowanym tytułem. Z kolei kantor przelewa euro na podany przez Ciebie rachunek walutowy. Podobna czynność zazwyczaj nie trwa dłużej niż dwa dni.

Dlaczego warto korzystać z e-kantorów?

Wybierając internetowy kantor masz możliwość porównania cen walut w różnych miejscach bez wychodzenia z domu oraz wymiany w chwili, gdy znajdziesz najlepszą ofertę. Wygoda związana z możliwościami, jakie daje to jeden z najważniejszych atutów kantorów internetowych. W tym miejscu nie można również zapomnieć o bezpieczeństwie.

Dokonując wymiany waluty nie narażasz się na kradzież pieniędzy, bo transakcje są szyfrowane. Cała transakcja przebiega bezgotówkowo, więc nie natrafisz też na fałszywe banknoty. Nie możesz jednak zapomnieć o zachowaniu ostrożności przy potwierdzaniu transakcji i sprawdzaniu numeru konta. Nie bez znaczenia są również oszczędności związane z wymianą. W związku z faktem, że e-kantory rezygnują z prowadzenia i utrzymania stacjonarnych punktów wymiany walut, sporo oszczędzają. Tym samym korzystanie z internetowej wersji kantoru sprawi, że mniej wydać. Pamiętaj również o tym, że jeśli często wymieniasz waluty z pewnością pomoże ci to, że w internetowym kantorze bez problemu wrócisz do swoich poprzednich transakcji i sprawdzisz historię.

Czy e-kantory zarabiają?

Większość kantorów działających na stronach internetowych nie pobiera żadnych opłat za korzystanie ze swoim domen. Jeżeli zdecydujesz się na założenie konta w jednym z nich, to za podobną usługę nic nie zapłacisz. Instytucja kantoru online czerpie korzyści z różnic kupna i sprzedaży lub marzy.

E-kantory przede wszystkim gwarantują wygodę, nic dziwnego, że mają tylu zwolenników. Z podobnych możliwości korzystają zarówno indywidualni klienci, jak i przedsiębiorcy. Usługi internetowego kantoru wybierają również kredytobiorcy, którzy spłacają kredyt w obcej walucie. Wybierając to rozwiązanie można zaoszczędzić nawet do 100 zł miesięcznie, a w przypadku kredytu hipotecznego jest to naprawdę dużą oszczędnością.

Zanim zapadnie decyzja o wyborze banku bądź firmy pożyczkowej skorzystaj z porównania na witrynie chwilowkiok.pl

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • Pewnie, że warto, przekonałem się o tym na własnej skórze. Wymieniam walutę nawet kilka razy w miesiącu i są to raczej duże kwoty. W skali roku oszczędność na wymianie w kantorze onlinie – Amronet, to konkretne pieniądze. Przy czym wymiana jest bezpieczna i wygodna.

Pozostaw komentarz