Pozostałe

Jaką walutę zabrać do Australii

Zamieszczono przez Marcin

Chociaż Australia jest bardzo daleko położona w stosunku do naszego kraju, coraz więcej naszych rodaków decyduje się na wyjazd na ten kontynent. Z całą pewnością urlop tam spędzony może należeć do niezmiernie interesujących, gdyż jest to kraj, który oferuje nam niezmiernie dużo atrakcji a jego różnorodność sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Oczywiście do takiej podróży musimy się w odpowiedni sposób przygotować. Przygotowania muszą także obejmować zaopatrzenie się w odpowiednią walutę, gdyż złotówkami raczej na pewni w Australii nie zapłacimy. 

Walutą obowiązującą w Australii jest od 1963 roku dolar australijski – AUD. Dzieli się on na 100 centów. W obiegu możemy znaleźć monety o nominałach 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 dolary. Natomiast jeśli chodzi o banknoty, to w Australii mamy spotkamy nominały 5, 10, 20, 50 i 100 dolarów. I teraz musimy zastanowić się jak się w tą walutę zaopatrzyć. Sposobów na to jest kilka. Przede wszystkim kantory. Zarówno w kantorach stacjonarnych jak i internetowych, możemy znaleźć tą walutę. Nie we wszystkich, ale w tych większych na pewno. Oczywiście zdecydowanie korzystniejsze kursy znajdują się w kantorach internetowych i to właśnie w nich zalecamy wymianę walut. Kolejnym sposobem na zaopatrzenie się w walutę australijską, może być wymiana walut na miejscu. Jednakże w takim przypadku musimy jeszcze w naszym kraju kupić jakąś popularną na Świecie walutę – dolar amerykański, EURO czy funt brytyjski – gdyż złotówek w australijskich kantorach raczej nie wymienimy. 

Coraz więcej turystów wyjeżdżających do Australii ma w swoim portfelu kartę Revolut. A wszystko dlatego, że od jakiegoś czasu możemy z niej korzystać w tym pięknym kraju. O zaletach karty Revolut pisaliśmy TUTAJ. Można nią zarówno płacić za zakupy, hotel, w restauracji a także wybierać pieniądze z bankomatu. W każdej chwili możemy ją zasilić złotówkami z naszego konta, by wymieniać je na australijskie dolary bo bardzo korzystnym kursie. Oczywiście możemy też w Australii płacić zwykłymi kartami debetowymi czy kredytowymi, jednakże w takim przypadku musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, a także z niezbyt korzystnym kursem. 

Podróż do Australii może być jednym z najlepszych urlopów w naszym życiu. Zwłaszcza gdy do niego w odpowiedni sposób się przygotujemy. Urlop taki będziemy wspominać bardzo długo i kto wie, może na ten piękny kontynent jeszcze powrócimy. 

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz