Pozostałe

Kto może skorzystać z pożyczki lombardowej?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Coraz częściej możemy usłyszeć informacje, że banki zaostrzają wymagania wobec swoich klientów. Dotyczy to zwłaszcza tzw. „zdolności kredytowej” czyli zdolności do terminowego realizowania swoich zobowiązań. Banki duże znaczenie przykładają też do naszej historii kredytowej, która jest zapisywana w Biurze Informacji Kredytowej. W związku z tym, wiele osób z niskimi dochodami, osoby pracujące bez umowy czy też ci, których historia kredytowa nie przedstawia się w zbyt różowych barwach, mogą mieć ogromny kłopot w uzyskaniu kredytu bankowego. Ale oczywiście nie oznacza to, że nie dostaną oni pożyczki nigdzie. Doskonałym przykładem, mogą tu być np. pożyczki lombardowe.

Kto może skorzystać z pożyczki lombardowej? Teoretycznie każdy. Albowiem lombardy Warszawa, wcale nie zwracają uwagi na to jakie ktoś ma dochody, z jakiego źródła je uzyskuje, czy też jak wygląda jego historia kredytowa. Dla właściciela lombardu bardzo ważne jest to, co klient może przynieść jako zabezpieczenie pożyczki. Im jest ono lepsze i więcej warte, tym można więcej pieniędzy pożyczyć.

Jak wygląda to w praktyce? Jeżeli potrzebujemy pożyczyć szybko i bez zbędnych formalności pieniądze musimy udać się do lombardu i „zastawić” jakąś rzecz. Może to być samochód, biżuteria, telefon komórkowy, sprzęt RTV czy jakieś papiery wartościowe. Jeżeli nie mamy zrobionej wyceny danego przedmiotu, zostanie ona wykonana przez właściciela lombardu. Na podstawie tej wyceny, lombard decyduje ile pieniędzy może nam pożyczyć. Zwykle kwota ta mieści się w przedziale od 30 do 80% wartości zastawianego przedmiotu. Dostajemy pieniądze, umawiamy się z właścicielem lombardu kiedy je zwrócimy i możemy z gotówką zrobić co się nam podoba. Kiedy nadejdzie termin spłaty, przychodzimy do lombardu, spłacamy dług i dostajemy naszą własność z powrotem. Wszelkiego rodzaju opłaty, związane z pożyczką jak prowizja czy odsetki, zazwyczaj potrącane są podczas wypłaty. Ale jeżeli w danym terminie pieniędzy do lombardu nie oddamy, zastaw staje się własnością lombardu i może on z nim zrobić co się mu podoba. W związku z tym, chociaż teoretycznie z pożyczki lombardowej może skorzystać każdy, to jednak należy zastanowić się, czy w określonym czasie będziemy dysponować odpowiednią gotówką, aby pożyczkę spłacić i odzyskać swoją własność.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • Lombardy to według mnie zwykli zdziercy, którzy korzystają na problemach innych. Kwoty jakie oferują za zastawiane u nich przedmioty są śmiesznie niskie, więc bardzo im zależy, aby klienci ich nie wykupywali, bo mają ogromny zysk.

Pozostaw komentarz