Pozostałe

Jak płacić kupując na Amazon

Zamieszczono przez Marcin

Amazon to największa obok AliExprees platforma internetowa za pomocą możemy kupić praktycznie wszystko. Jest to więc niesamowita okazja by zdobyć coś, czego nie ma w polskich sklepach lub jeśli jest to ceny nie są zbyt konkurencyjne. Nie ma się więc co dziwić, że platforma ta każdego dnia zdobywa nowych klientów, którzy dokonują za jej pośrednictwem zakupów. 

Robienie zakupów na Amazon jest bardzo łatwe. Po zarejestrowaniu się możemy w bardzo intuicyjny sposób szukać potrzebnych nam produktów, wybierając spośród wielu ofert jakie na platformie się znajdują. Co ważne, zazwyczaj nie musimy płacić nic za przesyłkę, a produkty mogą do nas dotrzeć już w ciągu 2-3 dni roboczych po dokonaniu płatności. Ale tu pojawia się pewien kłopot. Ponieważ polska wersja Amazon jest oparta na Amazon w wersji niemieckiej, podawane są na niej ceny w EURO. Wiele osób może więc zastanawiać się w jaki sposób dokonywać na tej platformie płatności. Postaramy się to wyjaśnić.

Gdy dochodzimy do momentu płatności na Amazon, mamy do wyboru kilka opcji. Możemy za zakupy na Amazon zapłacić:

  • Kartą złotową za transakcję w złotówkach – Amazon sam przeliczy nam EURO na złotówki i taką kwotę zobaczymy przed dokonaniem płatności. System ten ma jednak jedną wadę. Kurs jaki oferuje nam Amazon nie jest zbyt korzystny, więc relatywnie sporo na takiej transakcji stracimy.  
  • Kartą złotową za transakcję w EURO – wykorzystujemy tutaj naszą zwykłą kartę debetową lub kredytową. Kurs po jakim EURO zostanie przeliczone na złotówki zależy od naszego banku i kursu jaki oferuje. Może tu też być pobrana dodatkowa prowizja za przewalutowanie, więc ponownie nie jest to najlepsze rozwiązanie
  • Kartą wielowalutową typu Revolut lub Monese – jest to na pewno jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o płatności na Amazonie. Albowiem kurs wymiany EURO na złotówki jest tu bardzo korzystny, często lepszy niż  w kantorach internetowych. Musimy jednak pamiętać, że kartę musimy najpierw doładować złotówkami.
  • Kartą wielowalutową oferowaną przez banki – również dosyć korzystna opcja. Prawdopodobnie nie będzie tu żadnej opłaty za płatność. Musimy tylko zwrócić uwagę na kursy po jakim banki będa wymieniały EURO na złotówki. 
  • Korzystając ze strony Przelewy24 – przy dokonywaniu płatności powinniśmy wybrać opcję Przelewy24. Zostaniemy przekierowani na stronę naszego banku skąd pobrane zostaną od nas złotówki po kursie korzystniejszym niż w przypadku Amazon czy banków. 

Co wybrać? Wszystko zależy tu od naszych preferencji i upodobań. Oczywiście najlepiej jest płacić jak najmniej za zakupy, więc najlepszym rozwiązaniem będa tu karty lub portfele wielowalutowe.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz