Kryptowaluty

5 największych korzyści inwestowania w kryptowaluty

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Coraz więcej osób szuka sposobu na zainwestowanie pieniędzy. Dla jednych jest to szansa na dochód pasywny i pomnażanie już posiadanego kapitału. Inni widzą w tym możliwość zabezpieczenia posiadanych środków przed wciąż wysoką inflacją.

Obok tradycyjnych rozwiązań wielu inwestorów wybiera też warianty alternatywne, w tym przeznacza środki na zakup kryptowalut. Czy to rzeczywiście jest opłacalne? Dlaczego warto inwestować w cyfrowe aktywa? Kilka najważniejszych korzyści przedstawimy poniżej.

Kryptowaluty – środki płatnicze czy produkt inwestycyjny?

Kryptowalutami nazywa się zdecentralizowane waluty cyfrowe, wykorzystujące do zabezpieczania transakcji kryptografię. Działają niezależnie od banków centralnych i pośredników. Już od samego początku były pomyślane jako zastępstwo dla tradycyjnych środków płatniczych, które miało wesprzeć i ułatwić realizację transakcji w świecie online, na przykład w przypadku e-commerce. Z czasem jednak okazało się, że znacznie większy potencjał wirtualnych pieniędzy wiąże się ze sferą inwestycyjną.

Zalety kryptowalut – dlaczego warto w nie inwestować?

Współcześnie zainteresowanie kryptowalutami i inwestycjami w nie jest olbrzymie. Wynika to w dużej mierze z zalet takiego rozwiązania inwestycyjnego. Na co można liczyć?

  1. Mnogość sposobów zarabiania na krypto – również dla początkujących

Inwestowanie w kryptowaluty potrafi przyjmować zróżnicowane formy. Można zdecydować się na zakup i sprzedaż w długiej perspektywie czasowej. Inną opcją jest trading (handel) kryptowalutami, pozwalający na osiąganie zysków w ciągu kilku dni. Niektórzy tradują samodzielnie lub z pomocą brokera. Przydatne bywają także narzędzia automatyzujące, jak kryptobot od EazyBot.pl. Niektórzy decydują się także na kopanie kryptowalut (mining) lub staking (udostępnianie ich do zabezpieczania transakcji).

  1. Duży potencjał wzrostu

Rynek kryptowalutowy jest dość zmienny. Pozwala to osiągać znacznie wyższe stopy zwrotu niż przy klasycznych inwestycjach, zwłaszcza w przypadku nowych projektów na rynku. Również największe monety potrafią jednak generować zyski choć wymagają większych środków na start. Równocześnie jednak niestabilność cyfrowych aktywów może oznaczać duże ryzyko straty – trzeba sobie zdawać z tego sprawę, zanim podejmie się decyzję o inwestycji.

  1. Szybkość w realizacji transakcji

Dokonywanie transakcji na blockchainie jest niezmiernie proste i szybkie. Nie potrzeba do tego pośredników, a środki są przekazywane niemalże natychmiast.

  1. Dywersyfikacja i zabezpieczenie portfela.

Spore grono osób zauważa, że kryptowaluty to świetna opcja dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Zróżnicowanie aktywów (tradycyjne inwestycje, różne kryptowaluty) zmniejsza ryzyko straty oraz sprawia, że łatwiej osiągnąć zyski.

  1. Zabezpieczenie działań dzięki technologii blockchain

Rozwój technologii blockchain sprawia, że dokonywanie transakcji na kryptowalutach jest bezpieczne i pozwala chronić dane osobowe zainteresowanych stron.

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty dają sporą szansę na zyski. Równocześnie, jak każda inwestycja, wiążą się z ryzykiem straty. Zanim przystąpi się do działania, trzeba zatem dobrze przemyśleć swoje możliwości, zdobyć potrzebną wiedzę i ustalić odpowiednią wysokość środków do przeznaczenia na inwestycję.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz