Wymiana walut

Jaką walutę zabrać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zamieszczono przez Marcin

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który  fascynuje i zadziwia praktycznie cały świat. To właśnie tutaj znajdują się najbardziej luksusowe hotele na Świecie, wspaniałe plaże, najwyższe budynki świata, największe centra handlowe itp. Nie ma się więc co dziwić, że każdego roku do tego kraju przybywają miliony turystów a ich liczba systematycznie rośnie. Jeżeli i my także chcemy zobaczyć te wszystkie atrakcje, musimy się do takiej wycieczki przygotować. Jednym z etapów takich przygotowań, powinno być zaopatrzenie się w odpowiednią walutę, albowiem polskie złotówki nie są raczej w tym kraju akceptowane.

Walutą obowiązującą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dirham (AED). Obowiązuje ona od 1971 roku, kiedy to zastąpiła wcześniej używanego riala. Dirham dzieli się na 100 filsów. W obiegu możemy spotkać monety o nominale 1, 5, 10, 25 i 50 flisów oraz 1  dirhama. Jeśli chodzi o banknoty, to w obiegu są następujące nominały: 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 oraz 1000 dirhamów. Czy można taką walutę kupić w polskich kantorach? Bardzo rzadko. A jeżeli już ją spotkamy, to jej kurs będzie dla nas bardzo niekorzystny. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest dolarów amerykańskich lub EURO. Można je łatwo kupić w każdym kantorze lub w banku, jednakże ze względu na najlepsze kursy zdecydowanie polecamy kantory internetowe. Możemy dzięki temu zaoszczędzić sporo pieniędzy na jednorazowej wymianie. W ZEA nie ma przepisów które ograniczają w jakiś sposób ilość wwożonych pieniędzy. Chyba że mamy ich ponad 40 tys AED (lub równowartość tej kwoty), to w takim przypadku musimy wypełnić odpowiednią deklarację. Dolary lub EURO możemy wymienić na miejscową walutę w kantorach, bankach lub nawet w recepcji naszego hotelu. Oczywiście powinniśmy się najpierw zorientować jakie kursy będą nam zaproponowane i wybrać ten dla nas najlepszy. Pieniądze możemy też wybierać z dobrze rozwiniętej sieci bankomatów.

 

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także wyrobienie sobie karty Revolut. Możemy jej używać także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdyż dirham jest jedną z walut którą ta karta nam oferuje. Jest ona akceptowana praktycznie we wszystkich punktach płatniczych, a kurs wymiany walut jest w tym wypadku naprawdę konkurencyjny.

 

Urlop w Zjednoczonych Emiratach Arabskich może być dla nas idealnym wypoczynkiem. Zwłaszcza jeśli się do niego w odpowiedni sposób przygotujemy. Dotyczy to między innymi zaopatrzenia się w odpowiednia walutę

1.3/5 - (3 votes)

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz