Inwestuj w waluty na platformie eToro
Pozostałe

Jaką walutę zabrać do Indonezji

Zamieszczono przez Marcin

Indonezja to kraj, który dla wielu osób jest idealnym miejscem na spędzanie urlopu. Niesamowite plaże, wspaniałe miejsca do nurkowania, wulkaniczne szczyty – to tylko część atrakcji, które oferuje ten kraj. I chociaż zdecydowana większość turystów wybiera się na wyspę Bali, to jednak i w innych kurortach tego kraju możemy spędzić wspaniałe chwilę. Oczywiście na taki urlop w Indonezji, musimy zabrać odpowiednią walutę. Zastanówmy się więc, jaką walutę zabrać do Indonezji.

Oficjalną jednostką walutową obowiązującą w Indonezji jest rupia indonezyjska. Dzieli się ona na 100 senów. W obiegu znajdują się monety o nominałach 50, 100, 200 500 i 1000 rupii a także banknoty o nominałach 1000, 2000, 5000, 10000, 20000, 50000 i 100000 rupii.

Jeśli chcemy zabrać na urlop do Indonezji miejscową gotówkę, możemy mieć z tym spory problem. Tylko nieliczne krajowe kantory oferują rupie indonezyjską, a jeśli już możemy je kupić, to kursy walut są dla nas bardzo niekorzystne. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zabranie do Indonezji EURO lub dolarów amerykańskich. Najlepiej kupić je w kantorach internetowych, gdyż oferują one najlepsze kursy. Pamiętajmy, że najlepiej by w naszym portfelu znajdowały się banknoty dolarowe nie starsze niż z roku 2001.

Jeśli nie mamy w portfelu miejscowej gotówki, możemy ją wybrać na miejscu. Bankomaty znajdują się w hotelach czy centrach handlowych, ale na prowincji możemy już z tym mieć problem. Oczywiście możliwa jest też płatność za pomocą kart płatniczych. Jednakże i w tym przypadku, możemy to zrobić w większych kurortach turystycznych. Ponadto nie jest to dla nas zbyt opłacalne, gdyż banki będą pobierać prowizję, a ponadto kursy jakie oferują nie są zbyt opłacalne.

Urlop w Indonezji to z cała pewnością bardzo ciekawe rozwiązanie. Turyści znajdą tam wiele atrakcji, które zadowolą każdego, kto pojawi się w tym kraju. Jeśli w odpowiedni sposób przygotujemy się do wyjazdu do Indonezji, taki urlop wcale nie musi być drogi. Jednym z elementów przygotowań powinno być zaopatrzenie się w odpowiednia gotówkę. Zadbajmy o to jeszcze przed wyjazdem, a dzięki temu, będziemy mogli wydać więcej na wakacyjne przyjemności.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz