Pozostałe

Jaką walutę zabrać do Indonezji

Zamieszczono przez Marcin

Indonezja to kraj, który dla wielu osób jest idealnym miejscem na spędzanie urlopu. Niesamowite plaże, wspaniałe miejsca do nurkowania, wulkaniczne szczyty – to tylko część atrakcji, które oferuje ten kraj. I chociaż zdecydowana większość turystów wybiera się na wyspę Bali, to jednak i w innych kurortach tego kraju możemy spędzić wspaniałe chwilę. Oczywiście na taki urlop w Indonezji, musimy zabrać odpowiednią walutę. Zastanówmy się więc, jaką walutę zabrać do Indonezji.

Oficjalną jednostką walutową obowiązującą w Indonezji jest rupia indonezyjska. Dzieli się ona na 100 senów. W obiegu znajdują się monety o nominałach 50, 100, 200 500 i 1000 rupii a także banknoty o nominałach 1000, 2000, 5000, 10000, 20000, 50000 i 100000 rupii.

Jeśli chcemy zabrać na urlop do Indonezji miejscową gotówkę, możemy mieć z tym spory problem. Tylko nieliczne krajowe kantory oferują rupie indonezyjską, a jeśli już możemy je kupić, to kursy walut są dla nas bardzo niekorzystne. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zabranie do Indonezji EURO lub dolarów amerykańskich. Najlepiej kupić je w kantorach internetowych, gdyż oferują one najlepsze kursy. Pamiętajmy, że najlepiej by w naszym portfelu znajdowały się banknoty dolarowe nie starsze niż z roku 2001.

Jeśli nie mamy w portfelu miejscowej gotówki, możemy ją wybrać na miejscu. Bankomaty znajdują się w hotelach czy centrach handlowych, ale na prowincji możemy już z tym mieć problem. Oczywiście możliwa jest też płatność za pomocą kart płatniczych. Jednakże i w tym przypadku, możemy to zrobić w większych kurortach turystycznych. Ponadto nie jest to dla nas zbyt opłacalne, gdyż banki będą pobierać prowizję, a ponadto kursy jakie oferują nie są zbyt opłacalne.

Urlop w Indonezji to z cała pewnością bardzo ciekawe rozwiązanie. Turyści znajdą tam wiele atrakcji, które zadowolą każdego, kto pojawi się w tym kraju. Jeśli w odpowiedni sposób przygotujemy się do wyjazdu do Indonezji, taki urlop wcale nie musi być drogi. Jednym z elementów przygotowań powinno być zaopatrzenie się w odpowiednia gotówkę. Zadbajmy o to jeszcze przed wyjazdem, a dzięki temu, będziemy mogli wydać więcej na wakacyjne przyjemności.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz