Wymiana walut

Ile maksymalnie można wymienić pieniędzy w kantorze internetowym?

ile maksymalnie można wymienić złotówek
Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Z kantorów internetowych korzysta coraz więcej osób. Jedni waluty kupują, inni sprzedają. Powodów dla których tego rodzaju transakcje chcemy dokonać może być wiele. Możemy potrzebować obcą walutę, by zapłacić za fakturę wystawioną przez zagranicznego partnera biznesowego, może jedziemy na urlop do innego kraju, a może chcemy wymienić zarobione za granicą euro czy funty na złotówki, by móc” poszaleć” na urlopie.

Wiele osób korzystających z kantorów online, zastanawia się, ile podczas jednorazowej transakcji, można pieniędzy wymienić. I należy powiedzieć, że jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Albowiem poszczególne kantory, podchodzą do tego w sposób bardzo indywidualny. Zazwyczaj w regulaminach kantorów, mamy zawartą informację, ile pieniędzy możemy wymienić w czasie jednorazowej transakcji. Jest to zabezpieczenie zarówno dla klienta, jak i dla kantoru. Zazwyczaj przyjmuje się, że podczas jednej wymiany może to być kwota 15 000 euro. Jednakże nie jest to kwota obowiązkowa i sprawa pod tym względem wygląda różnie.

Ponieważ kantory internetowe, podchodzą do swoich klientów w sposób bardzo indywidualny, możemy z nimi negocjować. Czasami, jeżeli podamy wszystkie nasze dane, czyli PESEL, adres, numer dowodu osobistego itp., możemy w czasie jednej transakcji wymienić więcej pieniędzy. Wynika to przede wszystkim z obowiązku jakie mają wszelkie instytucje związane z pieniędzmi, związanego z informowaniem odpowiednich instytucji o przelewach pieniędzy w wysokich sumach. Chodzi tu o ustawę o tzw. „praniu brudnych pieniędzy”. Powyżej 15 000 euro, wszystkie takie transakcje muszą być zgłaszane, więc kantory muszą mieć odpowiednie dane osobowe klienta.

Jeżeli nie chcemy podawać naszych danych osobowych, a chcemy kupić lub sprzedać obcą walutę w większej ilości, możemy tego dokonać, dokonując transakcji „na raty”. Po prostu wymiany dokonujemy w kilku transzach, aż osiągniemy nasz cel.

Jeżeli mamy w planach częste wymienianie dużych kwot, warto już podczas etapu poszukiwania najlepszego dla nas kantoru zorientować się, w którym z nich możemy wymienić najwięcej w czasie jednorazowej transakcji. Pozwoli nam to na najbardziej optymalne wymienianie walut, które nikomu nie będzie sprawiało kłopotów.

5/5 - (3 votes)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

2 komentarze

  • Korzystam jedynie z e-kantoru, Amronet. Nie słyszałam żeby były jakieś ograniczenia, ale w razie czego można dopytać, mają bardzo dobrą obsługę na infolinii i wiem ze przy wysokich kwotach otrzymuje się zniżki. Ja tak dużej kasy nie wymieniam póki co;) Ale przedsiębiorców to może zainteresować.

  • Nie słyszałem o żadnych ograniczeniach kwotowych przy internetowej wymianie walut. Przez Gieldawalut.com realizowałem transakcje i mniejsze i większe, zawsze sprawnie, bez akcji typu chwilowy brak waluty czy oczekiwanie. Przy czym sądzę, że duże sumy pieniędzy bardzo się opłaca wymieniać w taki sposób, zaoszczędzić da się sporo, kilkaset zł jednorazowo nawet.

Pozostaw komentarz