Wymiana walut

Co zrobić, by nie bać się kantorów internetowych

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Analizując kursy walut w bankach i kantorach, bardzo szybko możemy zauważyć, że zdecydowanie najlepsze kursy do wymiany znajdziemy w kantorach internetowych. Wydawać by się mogło, że większość transakcji związanych z wymianą walut, odbywa się właśnie online, gdyż nikt nie lubi przepłacać i wymieniać waluty po gorszych kursach. Jednakże okazuje się, że w kantory internetowe, wcale nie mają aż tak dużego grona klientów, chociaż należy przyznać, że ich liczba bardzo szybko rośnie.

Jednym z powodów dlaczego nie wymieniamy walut online tak często jak powinniśmy jest pewnego rodzaju obawa. Kantory online, to wciąż nowość na naszym rynku, a wiadomo że na wszystko co nowe, spoglądamy z wielką ostrożnością. Co zrobić więc, by przełamać strach i by oszczędzać na wymianie walut? Poniżej podamy kilka wskazówek.

Jeżeli wykonujemy jakieś operacje finansowe przez Internet, najczęściej obawiamy się, że nasze pieniądze po prosu gdzieś znikną. Nie inaczej jest w przypadku kantorów walutowych. Boimy się, że dany kantor zbankrutuje, że zawiesi swoją działalność itp. Ale są to obawy bezpodstawne. Nie zdarzyło się jeszcze, aby jakiś kantor internetowy upadł, a ewentualne pomyłki czy niespodziewane wydarzenia można zawsze wyjaśnić telefonicznie lub mailowo. Dotyczy to zwłaszcza największych na rynku kantorów wymiany walut w sieci, do których zaliczamy Cinckiarz.pl czy Walutomat.pl. Tego rodzaju instytucje, nie mogą sobie pozwolić na jakieś błędy gdyż bardzo zaważyło by to na ich reputacji. Możemy też poczytać opinii na temat klientów poszczególnych kantorów w sieci internetowej. Na ich podstawie też możemy wyciągać wnioski i decydować się na wybór najlepszej dla nas oferty.

Jeżeli jednak w dalszym ciągu nie mamy zaufania do kantorów internetowych, może warto zwrócić uwagę na te kantory online, które są „prowadzone” przez banki? Doskonałym przykładem może tu być kantor Alior Banku lub Rkantor.com, którego właścicielem jest Raiffeisen Polbank. Banki są nadzorowane przez wiele instytucji, a więc i kontroli podlegają ich kantory. Dla wielu powinno to być gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej jakości usług.

Gdy już w końcu „przełamaliśmy” nasze obawy i zarejestrowaliśmy się do jakiegoś kantoru, możemy na początku wymieniać niewielkie kwoty. Popatrzmy jak to działa, jak szybko pieniądze pojawiają się na naszym bankowym koncie i przekonajmy się na tych niewielkich kwotach, że jest to jak najbardziej bezpieczne. A gdy całkowicie upewnimy się, że jest to bezpieczne, możemy wymieniać jakie ilości walut, jakie są nam potrzebne.

Wymiany walut w sieci internetowej, nie ma się co obawiać. Przekonało się już o tym tysiące osób, które dzięki temu oszczędzają wiele złotówek.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz