Pozostałe

Zalety pożyczek prywatnych

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Pożyczki prywatne w ostatnich czasach stały się niezwykle popularne. Wiąże się to z faktem, że charakteryzuje je bardzo wiele zalet, dzięki którym coraz więcej osób decyduje się na zawarcie takiej umowy.

Oprocentowanie

Przede wszystkim z racji tego, że pożyczka prywatna jest udzielana przez osobę fizyczną, która nie prowadzi działalności bankowej, to co do jej oprocentowania można się dogadać. Jeżeli koszty takiego kredytu wydają się zbyt wysokie, to zawsze możliwa jest ich negocjacja. Wszystko tak naprawdę zależy od osoby, która udostępnia takie pieniądze. W ten sposób można otrzymać kredyt, za który nie będzie trzeba dużo zapłacić. Nie ma tutaj również żadnych innych kosztów dodatkowych, jak przy tradycyjnych kredytach. Żadna giełda pożyczek prywatnych nie wymaga ubezpieczenia kredytu, ani zapłacenia żadnych prowizji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, koszty pożyczki są bardzo niskie.

Zdolność kredytowa

Niezwykle ważne jest również to, że w przypadku pożyczek prywatnych zdolność kredytowa nie jest w ogóle sprawdzana. Oznacza to, że pieniądze mogą pożyczać osoby, które posiadają już inne zobowiązania finansowe. Żaden bank tak naprawdę nie zdecyduje się na udzielenie kredytu osobie, która formalnie nie posiada środków, aby go spłacić w terminie. W przypadku jednak pożyczek prywatnych, nikt nie sprawdza klienta, poza potwierdzeniem jego danych osobowych. Jest to więc tak naprawdę jedyna możliwa opcja dla osób, które nie posiadają wystarczających dochodów.

Okres kredytowania

Bardzo ważne jest również to, że to strony umowy ustalają, w jakim okresie udzielony kredyt ma zostać spłacony. W ten sposób można dobrać jak najbardziej korzystną opcję zarówno dla osoby, która pożycza pieniądze, jak i tej, która je udostępnia za określoną opłatą. W bankach terminy te nie są zazwyczaj elastyczne, a za każdy dzień zwłoki płaci się bardzo wysokie odsetki. W przypadku takich pożyczek nie ma z tym większego problemu.

Komfort

Kolejną zaletą tego typu pożyczek jest to, że są one udzielane za pośrednictwem internetu. Tak naprawdę więc nie trzeba wychodzić z domu, aby pożyczyć pieniądze. Umowa jest podpisywana w formie elektronicznej, a pieniądze są przekazywane na konto bankowe określonej osoby.

Partner artykułu: http://chwilowkiprzezinternetb.pl

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz