Pozostałe

Wymiana walut w kantorze stacjonarnym

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Coraz więcej Polaków wyjeżdża do pracy za granicę. Pensja, jaką dostajemy pracując za granicą, jest wypłacana w walucie danego kraju. Jeśli naszym centrum życiowym staje się państwo, do którego wyjechaliśmy pracować, wymiana walut nas nie dotyczy. Znaczna część emigrantów zarobkowych wraca jednak regularnie do kraju. W Polsce w dalszym ciągu obowiązującą walutą są złotówki. Pojawia się więc pytanie, gdzie wymienić euro lub inną walutę, aby było to najbardziej opłacalne. Możliwości jest kilka.

Kantor stacjonarny – wymiana walut

Kantor stacjonarny to coraz rzadszy widok. Kiedyś kantor można było spotkać w każdym mieście. Zwłaszcza w miastach przygranicznych. Dziś odchodzą one do lamusa. Możemy je spotkać na granicy oraz przy autostradach w niewielkiej odległości do granicy – powiedzmy do około 100km. Im bardziej w głąb Polski, tym jest ich mniej. W małych miasteczkach przestały one być opłacalne. Niemniej jednak pewna część ludzi nadal korzysta z kantorów stacjonarnych. Wymiana walut w kantorze stacjonarnym jest dla nich wciąż atrakcyjna, oferując często korzystne kursy walut dla kupującego.

Kantor stacjonarny – osoby starej daty

Niektórym ciężko jest przyzwyczaić się do nowych technologii. Kantor internetowy i bankowość online to wynalazki, z których nie prędko skorzystają takie osoby. Trudno w to uwierzyć, ale w dzisiejszych czasach spora część ludzi nadal przechowuje pieniądze w przysłowiowej skarpecie. Takie osoby bardzo chętnie korzystają z kantorów stacjonarnych. Daje im to poczucie bezpieczeństwa, że gotówka nie zniknie w wirtualnym świecie.

Kantor stacjonarny, czyli jak sprzedać walutę po wysokim kursie

Kantor stacjonarny daje nam możliwość targowania się już przy niewielkich kwotach. Dzięki temu możemy wymienić walutę po nieco korzystniejszym kursie. Dla osób z dużą gotówką do wymiany kurs walut w kantorze stacjonarnym może być jeszcze korzystniejszy – o ile potrafimy się targować. Kantor stacjonarny daje nam bowiem możliwość pertraktacji z osobą, która nas obsługuje.

Pomimo że kantorów stacjonarnych jest coraz mniej, w dalszym ciągu mają one rację bytu. W dobie Internetu z pewnością nie są one jednak tak bardzo opłacalne zarówno dla właścicieli, jak i dla klientów, jak miało to miejsce jeszcze dziesięć lat temu.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz