Pozostałe

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie nieruchomości?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Dom daje Ci poczucie bezpieczeństwa, jednak jako budynek jest narażony na działanie żywiołów oraz wypadków losowych. Dopiero dobre ubezpieczenie nieruchomości sprawi, że będziesz spał spokojnie ze świadomością, że wszelkie zniszczenia, kradzieże mienia i inne przykre zdarzenia narażające Cię na spore straty zostaną zrekompensowane przez ubezpieczyciela. Zanim do tego dojdzie, zobacz, jak wybrać ubezpieczenie nieruchomości.

Czym jest ubezpieczenie nieruchomości? Przed czym chroni?

Ubezpieczenie nieruchomości ma na celu ochronę przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak powodzie, pożary, akty wandalizmu czy kradzieże mienia. Osoba, która kupuje polisę płaci za nią składkę w ustalonej wysokości, a w zamian za to otrzymuje od towarzystwa ubezpieczeniowego ochronę w zakresie wskazanym w OWU. Może on być podstawowy lub rozszerzony, a im wyższa suma gwarantowana, tym wyższa składka. Jednak warto ją uiścić, aby zapewnić sobie i swoim bliskim ochronę na wypadek szkód wyrządzonych przez człowieka lub naturę.

Zakres ubezpieczenia różni się w zależności od pakietu i indywidualnych potrzeb klienta. Towarzystwo ubezpieczeniowe wyróżnia wiele kategorii ryzyka, w tym osuwiska i trzęsienia ziemi, gradobicia, lawiny, eksplozje, a nawet mniej typowe, jak upadek statku powietrznego. Nauczeni doświadczeniem wiemy jednak, że mogą przydarzyć się nam różne, nawet absurdalne sytuacje, które zagrożą spokojowi domowników i kondycji budynku. Wypłacone przez ubezpieczyciela odszkodowanie pozwoli te straty zminimalizować.

Ubezpieczenie standardowe i rozszerzone

W podstawowym pakiecie ubezpieczenia masz zazwyczaj zapewnioną ochronę murów oraz elementów stałych (nie zawsze). Jednak jest tu sporo wykluczeni. Dlatego też wiele osób decyduje się rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej o dodatkowe elementy, takie jak zalanie, przepięcie, OC w życiu prywatnym, a nawet domowe Assistance. Im więcej opcji i wyższe sumy gwarantowane, tym wyższa składka za polisę (nawet 2-3-krotnie w porównaniu z wersją podstawową). Jednak dla wielu bezpieczeństwo i poczucie stabilizacji nie mają ceny.

Wybierz swoje ubezpieczenie

Najlepiej jest porównać kilka ofert ubezpieczeń i wybrać tę, która ma najmniej wykluczeni i największy zakres. Łatwo i wygodnie zrobisz to z pomocą porównywarki internetowej. Ostatecznie cena będzie zależała też od wartości ubezpieczanej nieruchomości. Możliwe, że nie potrzebujesz kompleksowego pakietu i wtedy obniżysz koszt polisy, nie rezygnując przy tym z podstawowej ochrony.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz