Kryptowaluty

Ogromny spadek wartości Bitcoina

Zamieszczono przez Marcin

Już wielokrotnie pisaliśmy że inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo ryzykowne. Boleśnie przekonali się o tym wszyscy ci, którzy kupili niedawno Bitcoiny. W ostatnich dniach kryptowaluta ta zanotowała ogromne spadki, a jej wartość z poziomu 58 tyś gwałtownie spadła do poziomu niewiele przekraczającego 30 tys. dolarów. Obecnie kurs nieco wzrósł ale w porównaniu do poprzednich kursów jest to z pewnością kurs niezbyt zadawalający.

Co spowodowało tak szybkie i gwałtowne obniżenie kursu tej kryptowaluty? Przyczyn wydaje się kilka. Po pierwsze, eksperci finansowi już od dawna mówili, że kurs tej kryptowaluty jest zbyt wysoki. Według nich był on sztucznie „pompowany”, aby uzyskać jak największe zyski. Widząc ogromną możliwość zarobku wielu indywidualnych „małych graczy”, kupowało Bitcoina by na nim zarobić. Nie zdawali oni sobie sprawy z ewentualnego zagrożenia, jakie płynie z handlu kryptowalutami i w większości teraz stracili swoje pieniądze.

Na pewno wpływ na wartość Bitcoina miały też działania chińskiego rządu, który zakazał instytucjom finansowym i firmom płatniczym świadczenia transakcji kryptowalutowych. Zaczęto też bardziej uświadamiać inwestorów o ryzyku związanym z handlowaniem kryptowalutami. Na pewno swoje dołożył też Elon Musk – szef tesli. Stwierdził on, że rezygnuje on z inwestycji w krypto i honorowania Bitcoina jako środka płatniczego w czasie zakupu samochodów elektrycznych.

Wraz ze spadkiem ceny Bitcoina, spadają też ceny innych kryptowalut. Nitują one średnie spadki po 25% i nie wiadomo jak długo ten trend się utrzyma.

Czy Bitcoin powróci do swojej wysokiej wartości? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością dużo tu będzie zależało od świadomości inwestorów, a także od „podejścia” poszczególnych rządów. Jeśli akceptacji do transakcji z użyciem krypto będzie rosła, z całą pewnością zwiększy się także ich kurs.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz