Wymiana walut

Jaką walutę zabrać na wakacje

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Wakacje tuż tuż. W związku z tym część z nas ma już wybrane miejsce w którym spędzimy urlop, a część z nas jeszcze się nad tym zastanawia. Jak pokazują statystyki, coraz częściej jako miejsce w którym spędzimy nasz urlop wybieramy egzotyczny zakątek naszego Świata, o którym nawet nie wszyscy wiedzą że istnieje. Na pewno jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż dzięki temu mamy możliwość poznania nowych miejsc, ludzi czy zwyczajów. Jednakże z drugiej strony, taki wyjazd wiąże się z wieloma sprawami, które musimy załatwić zanim na urlop się wybierzemy. Jedną z nich jest wybór waluty, z jaką na urlop się udamy. Nie ma sensu bowiem do innych krajów zabierać złotówek, gdyż raczej na 100% nigdzie nimi nie zapłacimy.

Jeżeli zdecydujemy się na spędzenie urlopu w jednym z europejskich krajów, problemów z walutą raczej mieć nie będziemy. W większość z nich obowiązuje euro, którą łatwo możemy kupić w każdym kantorze czy też w każdym banku. A jeżeli jakiś europejski kraj zachował własną walutę, także powinniśmy ją kupić w kantorze czy banku. Ale już nieco trudniej może wyglądać sprawa, gdy wybierzemy się do bardzo popularnych wśród naszych rodaków krajów Afryki Północnej. Lokalne waluty są praktycznie niedostępne w naszym kraju, zarówno w kantorach jak i w bankach. W takim wypadku, najlepiej zabrać ze sobą amerykańskie dolary, które często są nazywane walutą świata. Są one bowiem mile widziane prawie w każdym zakątku naszego globu, więc albo możemy nią płacić albo możemy ją bez problemu wymienić na lokalną walutę (w przypadku złotych jest to praktycznie niemożliwe). Dolary są również ogólnie akceptowane w krajach byłego Związku Radzieckiego. Chociaż waluty niektórych tych krajów możemy kupić w kantorach czy bankach.

A jak wygląda sprawa gdy wybieramy się na Antypody? Otóż do Australii powinniśmy zabrać dolary australijskie, które są także ogólnie akceptowane w mniejszych krajach z tego regionu. Natomiast wybierając się do Nowej Zelandii powinniśmy mieć w naszych portfelach dolary nowozelandzkie, które także można kupić w naszym kraju po niezłym kursie. Oczywiście w krajach tych bez problemu wymienimy dolary amerykańskie. Najogólniej mówiąc gdy wybieramy się do jakiegoś naprawdę egzotycznego kraju, najlepiej mieć przy sobie amerykańskie dolary, które akceptuje praktycznie każdy.

Gdy wyjeżdżamy na zagraniczny urlop, pomyślmy o walucie wcześniej. Najlepiej kupić ją w Internecie. Praktycznie każdy kantor internetowy ma lepsze kursy niż kantory stacjonarne, nie mówiąc już o bankach. Możemy więc dzięki takiej wymianie zaoszczędzić trochę pieniędzy, które później wydamy podczas naszego urlopu.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

3 komentarze

  • Ja zawsze zabieram na wakacje gotówkę. Wiem powie ktoś że to przeżyek, ale wiem z doświadczenia, że gotówkę przyjmą wszędzie a z kartą może być różnie.

  • Zgadzam się z poprzednikiem, że najlepsza na wyjazd jest gotówka. Zwłaszcza do południowych krajów. Przekonałam się, że upując gotówką często możemy negocjować ceny, przez co urlop staje sie po prostu tańszy.

  • Od kilku już lat jeździmy na wakacje do Hiszpanii i zawsze zabieramy ze sobą gotówkę. Ale do tej pory wymieniałem euro w kanorze przy moje ulicy, ale teraz po rz pierwszy wymieniłem w Walutomat. I jestem bardzo zadowolony.

Pozostaw komentarz