Pozostałe

O czym warto pamiętać, decydując się na kredyt obrotowy?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Dodatkowe pieniądze są przydatne w każdej firmie. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy często zastanawiają się, w jaki sposób je zdobyć. Jedną z możliwości jest zaciągniecie kredytu obrotowego, który pokryje wydatki związane z codzienną działalnością firmy. Jednak są pewne zasady, o których warto pamiętać, decydując się na taki krok.

Nie zadłużaj się bardziej!

Dla nikogo nie jest tajemnicą, iż kredyt kosztuje. Z jednej strony to zastrzyk pieniędzy, z drugiej – obowiązek ich terminowej spłaty. Dlatego przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu obrotowego, należy dobrze przeanalizować rzeczywiste potrzeby firmy, a także jej sytuację finansową. Pożyczka ma utrzymać płynność finansową przedsiębiorstwa, ale nie może sprawić, iż popadnie ono w długi, których nie będzie w stanie spłacić. Powinna być to więc decyzja przemyślana, oparta na rzetelnej analizie, a nie podjęta pod wpływem chwili.

Należy przy tym pamiętać, iż kredytu obrotowego nie uda się uzyskać na spłatę długów przeterminowanych. Dlatego, jeśli już ciążą na przedsiębiorcy jakieś zobowiązania, powinien on dobrze rozważyć sytuację. Ważna jest także analiza różnych ofert bankowych i wybranie tej najbardziej odpowiedniej – najczęściej tej, która pociągnie za sobą najmniejsze koszty.

Koszty kredytu

Rzeczywisty koszt kredytu zawsze przewyższa wartość pożyczoną. Pytanie jednak brzmi, o ile ją przewyższa, czyli jakie jest oprocentowanie kredytu. Dopiero odpowiedź na to pytanie pozwala zdecydować, czy faktycznie zastrzyk szybkiej gotówki dla firmy, choć kuszący, jest opłacalny.

Aby przekonać się, jakie rzeczywiste koszty poniesie przedsiębiorstwo podczas spłacania rat, należy zapoznać się z oprocentowaniem rocznym kredytu, ale również z dodatkowymi opłatami. Te ostatnie mogą nie być aż tak oczywiste, dlatego analizę oferty warto skonsultować z profesjonalnym doradcą finansowym.

Zabezpieczenie

Kolejnym aspektem kredytu obrotowego będzie jego dodatkowe zabezpieczenie, które wymagane jest przez bank na wypadek problemów ze spłatą długu. Często służy za nie firmowa nieruchomość. Jeśli brakuje takiego zabezpieczenia, uzyskanie wsparcia pieniężnego może być trudne.

Pomoc specjalistów

Aby nie zgubić się w gąszczu zasad, które obowiązują przy występowaniu o kredyt obrotowy, warto zdecydować się na pomoc profesjonalnej firmy pożyczkowej. Jedną z nich jest firma Finanse dla Ciebie, której ofertę można zobaczyć na stronie https://kredyt-firmowy.pl/.

Firma oferuje pełne, merytoryczne wsparcie dla przedsiębiorców, którzy pragną uzyskać różnego rodzaju kredyty, w tym obrotowe. Korzystając z usług doradców, mogą oni przeprowadzić pełną analizę własnej sytuacji majątkowej i ofert bankowych, a także zostaną bezpiecznie przeprowadzeni przez cały proces finansowania. Firma Finanse dla Ciebie gwarantuje indywidualne podejście do każdego klienta, w tym do jego obecnego majątku oraz możliwości spłaty zadłużenia, dlatego jest w stanie zaoferować najkorzystniejsze warunki kredytowania.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz