Pozostałe

Jak zabezpieczyć walutę w podróży

Zamieszczono przez Marcin

Chociaż na całym Świecie „szaleje” pandemia koronawirusa, to jednak w dalszym ciągu planujemy zagraniczne wycieczki czy służbowe wyjazdy. Ponadto mamy nadzieję, że na wirusa znajdziemy wreszcie sposób i całe nasze życie wróci do normalności. Dlatego też podamy dzisiaj kilka wskazówek, jak zabezpieczyć walutę którą na nasz wyjazd zabieramy, aby nie została nam skradziona.

Przede wszystkim przed wyjazdem musimy walutę kraju do którego się wybieramy kupić. Najlepszym rozwiązaniem będą tu kantory internetowe, które zwyczajnie oferują nam najlepsze warunki transakcji. Gdy mamy już walutę, mamy dwa rozwiązania. Możemy z nią wyjechać z kraju w formie gotówki, albo wpłacić je na konto walutowe, które można otworzyć praktycznie w każdym banku. To drugie rozwiązanie jest o wiele lepsze. Albowiem jeśli zgubimy lub zostanie nam skradziony portfel z gotówką, to pożegnamy się z nią na zawsze. Jeśli zostaniemy bez karty debetowej, to chociaż nie będziemy mogli nią płacić, to jednak istnieje szansa, że środki jakie mamy na koncie na nim zostaną, a przynajmniej ich część.

Teraz kilka praktycznych porad związanych właśnie z naszym portfelem. Przede wszystkim nie wkładajmy do niego naszej całej gotówki. W czasie urlopu nie powinniśmy w nim mieć także kart, które nie będą nam potrzebne. Mówimy tu np. o kartach z polskich banków, zarówno tych debetowych jak i kredytowych. Nie powinniśmy się także z portfelem afiszować. Wiadomo bowiem, że jeśli będziemy „kusić” złodziejów to pewno skorzystają oni z okazji i będą próbowali go nam ukraść. Co ciekawe, wiele osób w czasie wyjazdów ma przy sobie dwa albo i trzy portfele. I w każdym z nich znajduje się trochę gotówki. Jeśli jeden z nich zostanie nam skradziony, to będzie w nim tylko część naszej waluty, więc ograniczymy nasze potencjalne straty.

Oczywiście podczas wyjazdu na urlop nie powinniśmy zapominać, aby zachowywać się w sposób racjonalny. Nie zostawiajmy zawieszonych kurtek czy torebek na krzesłach, gdy nie mamy ich w zasięgu naszej ręki. Nie zostawiajmy także naszego bagażu bez opieki, gdyż to także może się dla nas źle skończyć. Korzystając z kart debetowych, ukrywajmy „wstukiwany” PIN zarówno gdy płacimy za transakcje czy też w momencie gdy wybieramy pieniądze z bankomatu.

Nasz urlop powinien być bardzo przyjemnie spędzonym czasem. Dlatego róbmy wszystko, aby nie „szukać” kłopotów i nie stwarzajmy okazji, by ktoś ukradł nam nasz portfel. Wystarczy zdrowy rozsądek, odrobinę ostrożności i wszystko powinno przebiegać zgodnie z naszym planem.  

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz