Banki

Karta wielowalutowa banku PEKAO

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Coraz więcej banków zaczyna wprowadzać różnego rodzaju produkty, które mają służyć tym osobom, które wyjeżdżają częściej lub rzadziej z naszego kraju. Jednym z nich jest bank PEKAO, który ma dla swoich klientów kartę wielowalutową MasterCard Corporate Debit FX Pekao. Dzięki niej, nie musimy ponosić kosztów przewalutowania, gdy korzystamy z niej poza granicami naszego kraju.

Co musimy zrobić, aby mieć w swoim portfelu taką kartę? Przede wszystkim musimy otworzyć sobie w banku PEKAO rachunek. Następnie do tego rachunku przypisujemy konta walutowe, prowadzone w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich. Po takim powiązaniu, system automatycznie będzie rozpoznawał walutę w jakiej dokonano transakcji i automatycznie obciąży właściwy rachunek walutowy. Oznacza to, że gdy naszą kartą płacimy w naszym kraju, obciążany jest nasz rachunek złotówkowy. Jeżeli wyjeżdżamy do Wielkiej Brytanii i tam używamy karty, to obciążany jest nasz rachunek w funtach. Identycznie dzieje się z płatnościami wykonanymi w krajach Unii Europejskiej (rachunek w euro), czy w Stanach Zjednoczonych (rachunek w dolarach). Co ważne, transakcje te są obciążane bez przewalutowań. Oczywiście warunkiem jest tu posiadanie odpowiedniej ilości środków na rachunkach walutowych. Gdy ich nie mamy, transakcja rozliczona zostanie w ciężar konta w złotówkach. Dlatego zanim wyjedziemy do jakiegoś kraju, powinniśmy sprawdzić stan naszego rachunku walutowego, a jeżeli jest na nim za mało środków, musimy je zasilić. Najlepiej skorzystać wtedy z kantoru internetowego, gdyż posiadają one najlepsze kursy. A co jeżeli płacimy naszą kartą w kraju, w którym nie obowiązują waluty przypisane do naszego rachunku? Otóż transakcja zostanie przeliczona na amerykańskie dolary, a następnie obciąży ona nasze konto złotówkowe.

W jaki sposób możemy korzystać z takiej karty? Możemy dzięki niej płacić za towary czy też usługi we wszystkich sieciach handlowych czy usługowych, które są oznaczone znakiem MaterCard lub Visa, płacić za transakcje dokonywane w sieci internetowej czy też telefonicznie, możemy też nią wybierać pieniądze w bankomatach. Wszelkie koszty związane z opłatami za korzystanie karty, najlepiej sprawdzić w tabeli opłat banku, gdyż od czasu do czasu są one zmieniane. Jednak możemy powiedzieć najogólniej, że jest ona dosyć konkurencyjna w porównaniu z innymi kartami.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • Oferta PKO jest ciekawa, aczkolwiek podobna do ofert na karty walutowe w innych bankach. Niestety ciężko nazwać tą kartę wielowalutową, a bardziej trzywalutową. Nie jest to przyszłościowe. Co się stanie jeśli klient chce zapłacić w Czechach albo w Rosji ? Bierzemy tylko pod uwagę, że klient będzie jeździło do Wielkiej Brytanii oraz krajów UE. Czechy, Rosja, Ukraina, Białoruś mają swoją walutę i Polacy tam jeżdzą. Czym więc mają płacić? Jak dla mnie tylko kartą https://www.igoriacard.com/ to jest szczerze mówiąc jedyna znana mi karta wielowalutowa, która posiada taką ilość walut. Możemy nią płacić praktycznie wszędzie. Dla mnie to lepsze rozwiązanie niż konto trzywalutowe w banku 😉

Pozostaw komentarz