Artykuły Wymiana walut

Jaki kantor internetowy wybrać?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Konkurencja na rynku kantorów internetowych jest bardzo duża. Mogło by się wydawać, że do dla nas dobra wiadomość i rzeczywiście tak jest, bo dzięki temu, kantory muszą „walczyć” o klienta, oferując mu coraz lepsze warunki współpracy. Jednakże zanim otworzymy konto w jednym z kantorów, często mamy problem z wyborem tego najbardziej dla nas odpowiedniego. Zastanówmy się więc, na co zwracać uwagę przy wyborze e-kantora.

  • kursy walut – najczęściej wybieramy kantor, patrząc na jego kursy. Bo przecież zawsze chcemy kupować walutę jak najtaniej, a sprzedawać jak najdrożej. Jednakże zwróćmy uwagę np. na to, czy podawane kursy dotyczą wszystkich transakcji, czy też może tylko z „wyższymi nominałami”, a dla niższych kwotowo wymian kursy są już gorsze.
  • opłaty i prowizje – zapoznajmy się dokładnie z regulaminem i zobaczmy, czy dany kantor internetowy nie stosuje jakichś opłat czy prowizji, zmniejszających zyski ze sprzedaży walut.
  • czas wykonania transakcji – w większości kantorów internetowych, cała operacja związana z wymianą walut trwa tylko klika minut, ale są też kantory, które „przetrzymują” naszą gotówkę nieco dłużej. Sprawdźmy to zanim założymy nasze konto w jakimś kantorze.
  • banki z którymi kantor współpracuje – powinniśmy poszukać kantoru, który ma otwarte rachunki w jak największej ilości banków. Dzięki temu, nawet gdy zmienimy nasze bankowe konto, będzie duże prawdopodobieństwo, że w dalszym ciągu nasz kantor będzie miał tam swój rachunek.
  • zabezpieczenia – sprawdźmy, jakie zabezpieczenia stosuje kantor, czy jest on pod nadzorem organów kontrolnych itp. Dzięki temu zwiększymy bezpieczeństwo naszych transakcji.
  • dostępność – zobaczmy, w jakich godzinach pracuje kantor (najlepsze są te pracujące 24 godziny na dobę), czy posiada on aplikacje na komórkę itp. Dzięki temu wymieniać waluty będziemy mogli o dowolnej porze i z dowolnego miejsca.

Jak widać, jest wiele kryteriów, którymi powinniśmy się kierować wybierając najlepszy dla nas kantor w Internecie. Ale gdy już zdecydujemy się na jeden z nich, zawsze musimy pamiętać, że możemy po jakimś czasie otworzyć rachunek w innym, jeżeli z pierwszego nie będziemy zadowoleni.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

3 komentarze

  • Wybór jest duży i tym samym nie łatwy, kursy atrakcyjne w wielu e-kantorach – co też klientowi wybór utrudnia. Dlatego ja jakość uslugi przewalutowania traktuję bardziej kompleksowo, dużą uwagę zwracam m.in.na szybkość przelewów i żeby nie tracić na transferach pieniędzy. Z gieldawalut.com sprawnie wysyłam środki przy wymianach w świetnej cenie, także od siebie tej marce daję rekomandację:)

  • No dla mnie Pluskantor jest ok, szybko, sprawnie, połaczenia szyfrowane to i bezpieczniej. A i tanio przelewy zagraniczne mają

  • Ja korzystam z Pomarańczarni, mają świetne kursy, wymiana szybka, są godni zaufania. Nie miałam z nimi żadnego problemu

Pozostaw komentarz