Inwestuj w waluty na platformie eToro
Artykuły Wymiana walut

Jaki kantor internetowy wybrać?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Konkurencja na rynku kantorów internetowych jest bardzo duża. Mogło by się wydawać, że do dla nas dobra wiadomość i rzeczywiście tak jest, bo dzięki temu, kantory muszą „walczyć” o klienta, oferując mu coraz lepsze warunki współpracy. Jednakże zanim otworzymy konto w jednym z kantorów, często mamy problem z wyborem tego najbardziej dla nas odpowiedniego. Zastanówmy się więc, na co zwracać uwagę przy wyborze e-kantora.

  • kursy walut – najczęściej wybieramy kantor, patrząc na jego kursy. Bo przecież zawsze chcemy kupować walutę jak najtaniej, a sprzedawać jak najdrożej. Jednakże zwróćmy uwagę np. na to, czy podawane kursy dotyczą wszystkich transakcji, czy też może tylko z „wyższymi nominałami”, a dla niższych kwotowo wymian kursy są już gorsze.
  • opłaty i prowizje – zapoznajmy się dokładnie z regulaminem i zobaczmy, czy dany kantor internetowy nie stosuje jakichś opłat czy prowizji, zmniejszających zyski ze sprzedaży walut.
  • czas wykonania transakcji – w większości kantorów internetowych, cała operacja związana z wymianą walut trwa tylko klika minut, ale są też kantory, które „przetrzymują” naszą gotówkę nieco dłużej. Sprawdźmy to zanim założymy nasze konto w jakimś kantorze.
  • banki z którymi kantor współpracuje – powinniśmy poszukać kantoru, który ma otwarte rachunki w jak największej ilości banków. Dzięki temu, nawet gdy zmienimy nasze bankowe konto, będzie duże prawdopodobieństwo, że w dalszym ciągu nasz kantor będzie miał tam swój rachunek.
  • zabezpieczenia – sprawdźmy, jakie zabezpieczenia stosuje kantor, czy jest on pod nadzorem organów kontrolnych itp. Dzięki temu zwiększymy bezpieczeństwo naszych transakcji.
  • dostępność – zobaczmy, w jakich godzinach pracuje kantor (najlepsze są te pracujące 24 godziny na dobę), czy posiada on aplikacje na komórkę itp. Dzięki temu wymieniać waluty będziemy mogli o dowolnej porze i z dowolnego miejsca.

Jak widać, jest wiele kryteriów, którymi powinniśmy się kierować wybierając najlepszy dla nas kantor w Internecie. Ale gdy już zdecydujemy się na jeden z nich, zawsze musimy pamiętać, że możemy po jakimś czasie otworzyć rachunek w innym, jeżeli z pierwszego nie będziemy zadowoleni.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

3 komentarze

  • Wybór jest duży i tym samym nie łatwy, kursy atrakcyjne w wielu e-kantorach – co też klientowi wybór utrudnia. Dlatego ja jakość uslugi przewalutowania traktuję bardziej kompleksowo, dużą uwagę zwracam m.in.na szybkość przelewów i żeby nie tracić na transferach pieniędzy. Z gieldawalut.com sprawnie wysyłam środki przy wymianach w świetnej cenie, także od siebie tej marce daję rekomandację:)

  • No dla mnie Pluskantor jest ok, szybko, sprawnie, połaczenia szyfrowane to i bezpieczniej. A i tanio przelewy zagraniczne mają

  • Ja korzystam z Pomarańczarni, mają świetne kursy, wymiana szybka, są godni zaufania. Nie miałam z nimi żadnego problemu

Pozostaw komentarz