Artykuły Banki

Czym kierować się, wybierając konto walutowe?

konto walutowe
Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Jeżeli chcemy w aktywny sposób wymieniać waluty w kantorach internetowych, musimy sobie założyć konto walutowe. To właśnie z tego rachunku, będziemy przelewać pieniądze na nasz rachunek w kantorze lub też na ten rachunek kantor będzie przelewał nam kupioną walutę. Prowadzenie kont walutowych, ma w swojej ofercie wiele banków.

Na co więc zwrócić uwagę, zakładając konto walutowe?
Oto kilka wskazówek dla tych, którzy szukają konta by za jego pomocą wymieniać waluty:

  • koszt prowadzenia rachunku – szukając najlepszego dla nas konta walutowego, zwróćmy uwagę, ile musimy płacić za jego otwarcie i prowadzenie. Czasami banki oferują takie konto za darmo, czasem zwalniają z opłaty gdy w danym banku mamy też nasz rachunek podstawowy itp. Musimy po prostu wszystko dokładnie przeliczyć.
  • opłata za przelewy – zwróćmy uwagę, czy za zlecone przelewy musimy płacić, czy też są one darmowe.
  • przelewy natychmiastowe – sprawdźmy, czy dany bank oferuje przelewy natychmiastowe, a jeżeli tak, to czy pobiera za to opłatę. Dla osób wymieniających walutę, jest to bardzo ważne, gdyż czasami transakcję należy wykonać w sposób „błyskawiczny”.
  • oprocentowanie rachunku – wprawdzie oprocentowanie kont walutowych jest niewielkie, ale gdy mamy na nim zgromadzone wiele środków, to zawsze jest to jakiś dodatkowy zarobek.
  • aplikacja mobilna – coraz częściej korzystając z naszego konta, używamy do tego aplikacji mobilnych. Pozwala to na dokonywanie transakcji z dowolnego miejsca, w którym aktualnie przebywamy.

Oczywiście są to tylko wskazówki i to z pewnością nie wszystkie. Jednakże gdy będziemy z danego konta niezbyt zadowoleni, możemy zmienić je na inne, które będzie bardziej nam odpowiadało.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz