Wymiana walut

Jak obniżyć koszty zakupów w zagranicznych sklepach Internetowych?

aliexpres,alibaba
Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Dzięki Internetowi, cały Świat stał się „bardzo mały”. Szybko możemy na stronach internetowych zdobywać nowe wiadomości, uczyć się, czy grać w różnego rodzaju gry. Ale sieć internetowa, pozwala jeszcze na jedną „czynność”. Chodzi oczywiście o zakupy. Dlaczego sklepy w Internecie cieszą się taką popularnością? Albowiem bez względu na to, o której godzinie mamy czas, możemy zakupy w takich sklepach robić zakupy, a ponadto nie ma tu tłoku, ścisku, mamy dużo czasu do namysłu. Jest jeszcze jedna wielka zaleta sklepów internetowych. Internet nie ma granic, więc bez względu na to, w jakim kraju sklep ma siedzibę, bez wychodzenia z domu możemy w nim robić zakupy.

Jak pokazują wszelkiego rodzaju statystyki, Polacy kupują poza granicami naszego kupują coraz więcej i coraz częściej. Dlaczego? Chodzi tu przede wszystkim o ceny. Zarówno sprzęt AGD, ubrania czy telefony komórkowe kupowane w amerykańskich lub w zachodnioeuropejskich sklepach, często są tańsze o około 20-30% od naszych sklepów krajowych. Jednakże największy zysk można uzyskać kupując w chińskich sklepach internetowych (Aliexpress, Alibaba, DealExtreme, BangGood itp.). Tam ceny bywają niższe nawet o 50%. Oczywiście kupując w zagranicznych sklepach internetowych, musimy zwrócić też uwagę na koszty. Wiadomo, że przesyłka z zagranicy jest bardziej kosztowna i musimy to doliczać do ceny za zakup. Należy także dowiedzieć się, czy za zakupiony towar, nie musimy zapłacić cła, czy też podatku VAT.

Nie można też zapomnieć, że w sklepach które siedziby mają w innych krajach, nie możemy płacić naszą walutą. W związku z tym, musimy znaleźć jakiś sposób, by zapłacić za dokonany towar. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem, wydaje się tu zlecenie przelewu w banku w którym mamy rachunek. Niestety jest to rozwiązanie najbardziej kosztowne, gdyż bank pobierze za taki przelew sporą opłatę, a ponadto przewalutowanie odbędzie się po bardzo niekorzystnym dla nas kursie.

Najtańszym sposobem płacenia za zakupy w zagranicznych sklepach, jest zapłata bezpośrednio w walucie, w jakiej produkty oferuje sklep. W związku z tym, powinniśmy założyć sobie w jednym z banków konto walutowe i zamówić sobie do niego kartę. Przy zapłacie, postępujemy dokładnie tak samo, jak płacą za zakupy w sklepach w Polsce. Oczywiście aby zapłacić za dany produkt, na walutowym koncie musimy mieć odpowiednią ilość środków. Dlatego konto należy zasilić czyli musimy kupić walutę. Mamy na to kilka sposobów. Po pierwsze, złotówki możemy „sprzedać” w banku i od razu wpłacić je na konto. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż kursy jakie oferują nam bank, są mało konkurencyjne. O wiele lepiej, wyglądają one w kantorach stacjonarnych. Jednak najlepsze kursy znajdziemy na pewno w kantorach, ale tych internetowych. Jak łatwo można wyliczyć, kupując waluty w kantorach internetowych, możemy zaoszczędzić nawet do 8%. Przy częstych zakupach, „robi się” z tego całkiem spora sumka, którą można przeznaczyć na dodatkowe zakupy.

Jak kupować walutę w internetowych kantorach? Jest to bardzo proste. Musimy w wybranym przez nas kantorze założyć sobie konto. Niezbędne jest także posiadanie zarówno konta w złotówkach, jak i w walucie obcej. Jeżeli będziemy chcieli kupić walutę, zlecamy transakcję kupna i przelewamy pieniądze z naszego rachunku „złotówkowego”. Gdy pieniądze pojawią się w kantorze, zostanie przeprowadzona transakcja i pieniądze zostaną przesłane na nasze konto walutowe. A nam nie pozostanie nic innego jak tylko kupować w sklepach, które mają siedzibę w innych krajach. Można się zastanawiać, czy takie transakcje w nieznanych nam sklepach są bezpieczne? Przecież podajemy podczas zakupów wszystkie dane z naszej karty. Ale i na to jest sposób. W banku w którym mamy założone konto, możemy poprosić o założenia subkonta i to właśnie za jego pośrednictwem płacić za zakupy. Będziemy na nie przelewać tylko i wyłącznie pieniądze wtedy, gdy będziemy mieli dokonać płatności.

Każda osoba, która często kupuje w zagranicznych sklepach internetowych (zwłaszcza w sklepach typu Amazon, Aliexpress, Alibaba, Steam, Origin itp.), powinna założyć sobie konto w jednym z kantorów internetowych i za ich pośrednictwem dokonywać zakupu waluty. Dzięki temu, zakupy takie staną się jeszcze bardziej opłacalne.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • Przydałoby się stworzenie alternatywy dla allegro, własny sklep internetowy, to dobry kierunek w przeciwieństwie do sprzedaży tylko na allegro, niby istnieje świstak i ebay, ale stanowią one margines. Allegro jest coraz droższe i nadal mało przyjazne dla kupujących.

Pozostaw komentarz