Artykuły Wymiana walut

Kto najczęściej korzysta z wymiany walut w Internecie

dla kogo kantory walut
Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Odkąd w naszym kraju pojawiły się kantory internetowe, stale zwiększa się ilość osób, które za ich pośrednictwem wymieniają waluty. Pozwala to bowiem na zaoszczędzenie sporej ilości środków finansowych, a na dodatek jest proste i nie zajmuje zbyt dużo czasu. Zastanówmy się więc, kto najczęściej wymienia waluty w e-kantorach.

 • osoby spłacające kredyty w obcych walutach

Ustawa antyspreadowa, pozwoliła kredytobiorcom posiadającym kredyty w obcej walucie, na samodzielne kupowanie walut i dokonywanie spłaty raty. Więc większość takich klientów banku, kupuje teraz walutę w kantorach, zwłaszcza tych internetowych gdyż kursy są tu najlepsze.

 • osoby pracujące za granicą

Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej, bardzo dużo Polaków podjęło pracę w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii. W związku z tym często wymieniają oni zarobione w tych krajach euro czy funty na polskie złotówki, korzystając z e-kantorów.

 • osoby prowadzące działalność gospodarczą

Bardzo dużo polskich przedsiębiorców prowadzi swoją działalność współpracując z firmami spoza naszego kraju. W związku z tym muszą oni płacić faktury w innych walutach lub też uzyskują zapłatę w walucie obcej. Dla nich właśnie kantory internetowe są idealnym miejscem na szybką i tańszą wymianę waluty.

 • turyści

Wraz z otwarciem granic i pojawieniem się w naszym kraju tanich linii lotniczych, coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd za granicę, by tam spędzić swój wolny czas. By nie przepłacać za drogie przewalutowania, najlepiej zaopatrzyć się w walutę kraju do którego się wybieramy kupując ją w kantorze internetowym.

 • osoby kupujące w zagranicznych sklepach internetowych

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się zagraniczne sklepy internetowe. Musimy w nich jednak płacić w innej walucie niż obowiązują w naszym kraju, więc by nie przepłacać, najlepiej założyć sobie w jakimś banku konto walutowe i zasilać je walutami kupionymi w kantorze internetowym.

Widać wyraźnie, że z kantorów internetowych korzysta bardzo dużo osób. Wynika to przede wszystkim z oszczędności jakie takie kantory nam dają, a także z szybkości z jaką waluty mogą trafić na nasze konta.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

9 komentarzy

 • Ja zaczęłam korzystać z Amronet wtedy gdy zorientowalam się że mogę w e-kantorze kupić CHF taniej żeby spłacać kredyt bez bankowej marży i narzucanego mi kursu. Od ponad 2 lat sprawdza się do dziś.

 • W tym roku, przed urlopem zdecydowałam się po raz pierwszy na wymianę pieniędzy przez kantor internetowy, wybrałam Pluskantor (polecili mi tę stronę znajomi) i na pewno jeszcze nieraz skorzystam z ich usług . Wygodnie, tanio i bezpiecznie – czyli wszystko co najważniejsze.

 • Ja się bardzo zdziwiłam, jak moja mama (osoba po 50-tce) spytała mnie przed wyjazdem na urlop o wymianę pieniędzy przez internet:) Okazało się, że znajomi jej chwalili się, że wymieniają online i jest sporo taniej. Efekt taki, że i mama założyła konto na Gieldawalut.com (przy mojej niewielkiej pomocy) i wymieniła pieniądze na bardzo korzystnych warunkach. Tak wiec jak widać, to każdy kto zrozumienie, że przez internet jest taniej – wymienia w ten sposób walutę.

 • Sam jestem turystą i osobą spłacającą kredyt we frankach i właśnie w tych celach korzystam z Cinkciarza. Spłata kredytu wiadomo – oszczędzam co miesiąc, ale także przed wyjazdem za granicę wymieniam kasę w ten sposób. Zawsze to kilkanaście złotych w kieszeni.

 • Ci co mają kredyt w obcej walucie – czyli ja:( To prawda, gdyby nie wymiana na Amronet to płaciłabym ratę o kilkaset złotych wyższą – a w tym momencie byłoby to dla mnie zabójcze.

 • Wymieniam jak na razie tylko na potrzebę posiadania pieniędzy w obcej walucie podczas wyjazdów służbowych. Gieldawalut.com się sprawdziła już nie raz świetnie, kurs korzystny- owszem, ale zaletę ma jeszcze taką, że przelewy się nigdy nie opóźniają, a to jest dla mnie bardzo istotne jak się w pośpiechu szykuję do wyjazdu. Mam pewność że pieniądze będę miał zawsze na czas.

 • Tak naprawdę z e-kantorów, prędzej czy później będzie korzystał każdy, bo po prostu mają one najkorzystniejsza ofertę. Ja wymieniam sporadycznie, gdy jadę za granicę, albo gdy kupuję coś w zagranicznych sklepach, ale i tak korzystam z kantoru internetowego Gieldawalut, bo tak jest najtaniej i najwygodniej. A i o bezpieczeństwo transakcji się nie obawiam, bo kantor ma takie same zabezpieczenia jak banki.

 • U mnie wśród znajomych, nie ma ani jednej osoby, która wymieniała by pieniądze w kantorze stacjonarnym. Wszyscy wymieniają przez internet bo – najtaniej i najwygodniej, bo można przewalutowanie zrobić nawet o 1 w nocy. Sama korzystam z portalu Pluskantor, gdzie wymiana jest bez kosztów, ze spreadem na poziomie 2 groszy. Bardzo korzystna oferta/.

 • A u mnie jeszcze sporo osób wymienia w kantorach tradycyjnych, chyba po prostu z obawy, przed wymianą online. Ja od niedawna też odważyłam się i już 2 razy wymieniłam pieniądze przez Gieldawalut. Wszystko poszło sprawnie i co najważniejsze wyszło taniej niż stacjonarnie, więc kolejny raz też skorzystam z ich usług.

Pozostaw komentarz