Wymiana walut

Jak przygotować się do rejestracji w kantorze internetowym

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Internetowy kantor wymiany walut – dla wielu osób jest pojęcie dosyć przerażające. A wszystko dlatego, że mają one obawę, czy w Internecie naprawdę można bezpiecznie wymieniać waluty. Strach ten zwykle wynika z niewiedzy, gdyż po prostu osoby takie nie orientują się jak funkcjonują kantory internetowe. A działają one na podobnych zasadach jak banki. Mają podobne zabezpieczenia, ich strony internetowe są bardzo intuicyjne i niemal każdego dnia oferują nam nowe usługi. Nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej osób „przełamuje” swój strach i zaczyna wymieniać waluty online. Przede wszystkim ze względu na wygodę i na dużo lepsze kursy w porównaniu do banków czy kantorów stacjonarnych. Rejestracja w kantorach internetowych jest prosta i szybka, zwłaszcza wtedy, gdy się do niej w odpowiedni sposób przygotujemy.

Gdy chcemy wymieniać waluty bez wychodzenia z domu, przede wszystkim musimy wybrać kantor, który najbardziej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Na rynku działa ich bardzo wiele, więc nie powinniśmy mieć z wyborem problemu. Następnym etapem jest rejestracja w wybranym serwisie. We wszystkich kantorach wygląda ona podobnie. Na samym wstępie musimy podać nasze podstawowe dane osobowe, adres email i numer telefonu komórkowego. Na podanym adres mailowy, dostaniemy wiadomość z linkiem potwierdzającym rejestracje. Gdy potwierdzimy ją klikając na link, kantor poprosi nas o nieco więcej danych. Chodzi tu przede wszystkim o podanie numerów kont bankowych, z którego będziemy przesyłać pieniądze do kantoru i na które kantor będzie wysyłał wymienione środki. Musimy więc oprócz konta złotówkowego, posiadać też konto lub konta walutowe. A więc by rejestracja przebiegła sprawnie, przygotujmy sobie dowód osobisty i numery naszych kont bankowych. Pamiętajmy, aby dane kont bankowych były identyczne z tymi, jakie podajemy w czasie rejestracji. W przeciwnym wypadku, możemy mieć problemy z wymianą walut. Jeżeli zakładamy konto w kantorze internetowym jako firma, musimy mieć „pod ręką” numer REGON, NIP itp. Również i w tym przypadku, dane podawane w czasie rejestracji, muszą być identyczne jak dane na rachunkach bankowych. Po rejestracji, praktycznie od razu możemy wymieniać waluty. Gdy robimy to po raz pierwszy, strona internetowa niejako poprowadzi nas przez poszczególne kroki, by nie popełnić żadnych błędów.

Rejestracja w kantorze internetowym jest „szybka, łatwa i przyjemna”. Zwłaszcza jeśli się do niej w odpowiedni sposób przygotujemy. Nie mamy się więc co obawiać, że pójdzie coś nie tak, że popełnimy jakiś błąd. Rejestrujmy się kantorach internetowych i wymieniajmy waluty szybko, bezpiecznie i wygodnie.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • Wbrew obawom wielu osób ani założenie konta w kantorze online, ani potem jego obsługa nie stanowi problemu. Sama mam konto na Gieldawalut, założone już dość dawno i nie pamiętam, by były z tym jakieś trudności. Nie ma się co bać.

Pozostaw komentarz