Wymiana walut

Revolut ma już w Polsce ponad 1 mln klientów

Zamieszczono przez Marcin

Revolut pojawił się w naszym kraju w marcu 2018 roku. Od tego czasu, pomimo braku agresywnej reklamy szybko zdobywa nowych klientów. Do połowy 2019 roku miał ich pół miliona a w tym miesiącu ich liczba przekroczyła milion. Przyrost jest więc bardzo szybki, a należy zakładać, że liczba klientów będzie szybko rosła. Dlaczego Revolut jest taki popularny? Przypomnijmy co oferuje ta firma.

Z usług Revolut możemy zacząć korzystać, ściągając na naszego smartfona specjalną aplikację. Jest to proste i szybkie – wystarczy się zarejestrować, potwierdzić nasze dane i wybrać rodzaj konta z jakiego chcemy korzystać. Mamy do wyboru trzy rodzaje kont – podstawowe jest bezpłatne i jak łatwo się domyśleć, to właśnie ono jest najpopularniejsze wśród klientów. Po kilku dniach, do naszego domu zostanie dostarczona karta płatnicza. Możemy za jej pomocą dokonywać płatności w sklepach stacjonarnych, internetowych oraz wybierać pieniądze z bankomatu. Co najważniejsze, jest to karta wielowalutowa. A więc możemy nią płacić za transakcje dokonywane w każdej walucie obsługiwanej przez Revolut. Na obecną chwilę jest ich ponad 30 i cały czas ich liczba się zwiększa. Co najważniejsze, Revolut oferuje chyba najlepsze kursy wymiany walut pośród wszystkich instytucji w których możemy to robić. Nie ma tu żadnych prowizji czy innych dodatkowych opcji. System automatycznie wybiera walutę w której dokonywana jest transakcja i „ściąga” z naszego konta odpowiednia ilość środków. A więc zanim zaczniemy korzystać z karty, musimy nasze konto doładować. W tym celu robimy zwykły przelew z naszego banku.

Revolu oferuje też różnego rodzaju usługi dodatkowe. Możemy za pośrednictwem tej firmy kupować i sprzedawać kryptowaluty, czy też akcje firm brytyjskich i amerykańskich. Ponadto firma daje nam możliwość tworzenia portfeli oszczędnościowych, wpłacania pieniędzy na różne cele charytatywne, czy sprawdzania w jaki sposób wydajemy pieniądze na poszczególne cele.

Karta Revolut jest idealna dla wszystkich tych którzy często wyjeżdżają do innych krajów w celach turystycznych czy tez biznesowych. Powinna ona znajdować się także w portfelu tych, którzy często dokonują zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Na pewno jej popularność będzie w dalszym ciągu rosła, a wszystko dlatego, że właściciele firmy zapowiadają wprowadzanie nowych opcji, co jeszcze bardziej zwiększy jej atrakcyjność.

 

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz