Pozostałe

Sektor pożyczek pozabankowych dziś

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Chociaż polski sektor takich rozwiązań, jak szeroko rozumiane pożyczki krótkoterminowe już od dłuższego czasu znajduje się w stadium naprawdę eksplozywnego rozwoju, to jednak nadal spora grupa klientów zadaje sobie pytanie, czy korzystanie z usług firm pożyczkowych jest opłacalne?

Oczywiście, nie można tutaj zapomnieć o sporej dozie różnego rodzaju mitów i stereotypów, jakie wciąż są wiązane z branżą takich rozwiązań, jak  szeroko rozumiane pożyczki krótkoterminowe. Ogromna większość owych stereotypów ma rzecz jasna źródła w dość odległej już przeszłości, a mianowicie w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, czyli w początkowych etapach istnienia sektora pożyczek pozabankowych na polskim rynku.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że od tamtych, odległych czasu naprawdę wiele kwestii zmieniło się w sposób radykalny, całkowicie reorganizując tym samym charakterystykę ogólną oraz sposób funkcjonowania sektora takich rozwiązań, jak  szeroko rozumiane pożyczki krótkoterminowe oraz inne warianty pożyczek pozabankowych.

Do najważniejszych wydarzeń należy tutaj zaliczyć przede wszystkim wielki kryzys ekonomiczny, jaki wybuchł na świecie w roku 2007 a także wprowadzenie w życie Ustawy o Kredycie Konsumenckim. Pierwsze z wymienionych wydarzeń pogrążyło w stagnacji do tej pory dominującą branżę bankową, otwierając tym samym niemal nieograniczone możliwości rozwoju przed firmami pożyczkowymi. Ustawa o Kredycie Konsumenckim z kolei całkowicie odmieniła sposób działania polskiej branży pozabankowej: konieczność dostosowania się do rygorystycznych przepisów tej ustawy spowodowała, że wiele spośród do tej pory działających firm pożyczkowych albo przestało istnieć, albo też przeszło do przysłowiowej szarej strefy, zamieniając się w tak zwane parabanki. Na ich miejsce pojawiły się za to nowoczesne firmy pożyczkowe, często posiadające zaplecze w postaci międzynarodowej renomy oraz globalnego kapitału.

Sektor pożyczek pozabankowych dziś

Jak więc obecnie prezentuje się sektor takich usług, jak  szeroko rozumiane pożyczki krótkoterminowe i czy warto korzystać z pożyczek pozabankowych?

Pod względem standardowych kosztów, pożyczki pozabankowe są obecnie już nie tylko nieznacznie droższe, niż ma to miejsce w przypadku kosztów związanych z kredytami bankowymi. Oprócz tego trzeba jednak również wspomnieć o fakcie, że dzisiejsze firmy pożyczkowe oferują swoim klientom cały szereg różnego rodzaju bonusów i udogodnień, które potrafią naprawdę znacząco obniżyć koszty pożyczki. Znakomitym przykładem jest powszechna już niemal możliwość zaciągnięcia pierwszego kredytu w danej firmie pożyczkowej „za darmo”, czyli bez konieczności spłaty oprocentowanie oraz żadnych innych kosztów pożyczki. W ten sposób, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania takiej pożyczki kształtuje się na poziomie 0%, co stanowi rzecz jasna wynik nieosiągalny dla banków.

Kolejna z często pojawiających się, dodatkowych możliwości to różnego rodzaju obniżki oprocentowania dla klientów terminowo spłacających swoje pożyczki. Również w ten sposób możliwe jest znaczące obniżenie kosztów kredytu.

Więcej informacji

Więcej informacji o pożyczkach krótkoterminowych można znaleźć na stronie Centrum Pożyczek 360 – porównywarki, dzięki której można porównać wiele ofert w jednym miejscu.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz