Pozostałe

Jak dostać pieniądze na wakacje

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Nastąpił sezon urlopów. Wiele osób planuje wakacje zawczasu. Jednak często się zdarza, że mamy okazję na wyjazd spontaniczny lub ofertę „last minute”. Wtedy powstaje trudny dylemat – jak dostać pieniądze na wakacje? Oczywiście zawsze możemy pożyczyć od rodziny czy znajomych lub sięgnąć do naszych zaoszczędzeń.

Nastąpił sezon urlopów. Wiele osób planuje wakacje zawczasu. Jednak często się zdarza, że mamy okazję na wyjazd spontaniczny lub ofertę „last minute”. Wtedy powstaje trudny dylemat – jak dostać pieniądze na wakacje? Oczywiście zawsze możemy pożyczyć od rodziny czy znajomych lub sięgnąć do naszych zaoszczędzeń. Wygodnym rozwiązaniem może okazać się kredyt gotówkowy https://orionit.pl/banki/. Obecnie jest on bardzo łatwy do uzyskania i nie potrzebuje zbędnych formalności. Wszystko odbywa się internetowo bez wychodzenia z domu. Wystarczy dokonać kilka prostych kroków:

  • zarejestrować się na stronie wybranego pożyczkodawcy;
  • wypełnić wniosek;
  • zweryfikować rachunek bankowy;
  • poczekać na decyzję;
  • otrzymać przelew gotówkowy.

Kredyt gotówkowy na urlop – na co zwrócić uwagę

Jeśli zdecydowałeś się na kredyt gotówkowy, musisz pamiętać kilka ważnych kwestii przed zaciągnięciem zobowiązania. Przede wszystkim określ kwotę i okres pożyczania. Oblicz ile pieniędzy potrzebujesz. To czynnik indywidualny, który jest uzależniony od miejsca gdzie zamierzasz wyjechać i na jak długo. Nie bierz więcej niż tego potrzebujesz. Dokładnie zastanów się czy stać cię na spłatę pożyczki na końcu terminu obowiązywania umowy. Jeśli planujesz długotrwały wyjazd dla całej rodziny, zalecamy ubiegać się o kredyt na raty, który będziesz mógł łatwo spłacić w ciągu kilku miesięcy.

Tania pożyczka nie zawsze oznacza najlepszą ofertę. Może się okazać, że za niskim oprocentowaniem kryją się dodatkowe koszty (np. konieczność ubezpieczenia kredytu). Dlatego przed aplikowaniem o kredyt gotówkowy poświęć trochę czasu na wyszukiwanie w sieci rzetelnego pożyczkodawcy. W tym celu zalecamy sięgnąć do rankingu pożyczkowego i porównać oferty różnych instytucji finansowych. Ponadto, zapoznaj się z opiniami klientów wybranego serwisu. Jeśli wszystko ci pasuje, możesz bez wątpliwości składać wniosek o kredyt.

Pamiętaj o dokumentach dotyczących kredytu. Dokładnie przeczytaj umowę pożyczki i regulaminem. Sprawdź koszt zobowiązania i oprocentowanie. Pożyczkobiorcom warto również zapoznać się ze skutkami braku spłaty zobowiązania na czas oraz ewentualną możliwością przedłużenia lub refinansowania pożyczki.

Kredyt w biurze podróży

Jeśli nie chcesz zaciągnąć kredytu gotówkowego, jest wiele innych opcji załatwienia problemów finansowych. Niektóre biura podróży oferują kredyt na podróż, ułatwiając dostęp do wymarzonych wakacji. Tak więc biura turystyczne współpracują z instytucjami finansowymi, aby zapewnić klientom świetny odpoczynek bez kłopotów finansowych. Dzięki takiej współpracy firmy kredytowe oszczędzają na prowadzenia działalności marketingowej co skutkuje obniżeniem oprocentowania kredytu. Załatwiając wakacje, można zaoszczędzić wiele czasu, rezerwując w jednym miejscu wycieczki i zaciągając umowę kredytową. Zarówno klient, jak i firma turystyczna mogą odnieść na tym dużo korzyści.

Pożyczaj rozsądnie

Przy braku jakichkolwiek oszczędności kredyt gotówkowy na wakacje jest najlepszym rozwiązaniem. Przy zaciąganiu pożyczki musisz pamiętać o zdrowym rozsądku. Dlatego warto unikać nadmiernego pożyczania, wydłużania wyjazdu czy kupowania drogich wycieczek. Nie zwracaj uwagi na namowy przedstawicieli banku czy biura podróży o zaciągnięciu kredytu na większą kwotę czy wykupienie droższego pakietu wakacji. Dla nich jest to dodatkowy zysk, a dla klienta wyższa rata czy kwota do spłaty.

Decyduj się na kredyt, który będziesz w stanie spłacić po powrocie z urlopu. Może się okazać, że musisz spłacać zobowiązanie do następnego urlopu. Najlepiej będzie po porównaniu kilku ofert, wybrać najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych. To dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie, ponieważ formalności są ograniczone do minimum. Kredyt gotówkowy dostępny jest również dla osób zadłużonych, ze złą historią kredytową lub brakiem zdolności kredytowej. Większość pożyczek można dostać bez przedstawienia zaświadczenia o dochodach.

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz