Wymiana walut

Bezpieczna i szybka wymiana euro po najlepszym kursie

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Szukasz sposobu na jak najtańszą wymianę waluty euro i nie chcesz, aby proces ten wiązał się ze spełnianiem zawiłych procedur formalnych? Masz już dość porównywania godzinami kursów w stacjonarnych kantorach i bankach, które i tak zawsze są mało opłacalne? Tracisz panowanie nad sobą, kiedy musisz stać w korku czy długiej kolejce, zanim wymienisz walutę. Wszystkie te problemy możesz w łatwy sposób rozwiązać. Wystarczy, że zaczniesz wymieniać euro w internetowych platformach społecznościowych.

Ponad wszystko bezpieczeństwo

Zwłaszcza jeżeli wymieniasz jednorazowo sporą sumę gotówki, zapewne serce bije Ci mocniej z obawy przed napadem rabunkowym. Jaką masz pewność, że w drodze do kantoru czy banku złodziej nie postanowi ukraść Twoich pieniędzy? Żadnej. Dlatego bezpieczniejszą opcją jest zawieranie transakcji elektronicznych – w przypadku transakcji powyżej 15 tys. EUR taka metoda jest już obowiązkowa. Najlepsze giełdy walutowe są tak samo zabezpieczone przed cyberprzestępcami, jak banki. Stosują protokół szyfrowania SSL, dzięki czemu hakerzy nie są w stanie przechwycić danych identyfikacyjnych oraz osobowych. Na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wpływa również używanie standardu podwójnego uwierzytelniania – zarówno za pomocą hasła podawanego w systemie, jak i telefonie komórkowym (autoryzacja SMS).

Warto także zweryfikować, czy wybrana giełda posiada certyfikaty świadczące o jej wiarygodności, rzetelności oraz stabilnej sytuacji finansowej. Należą do nich przede wszystkim licencja KNF na świadczenie usług płatniczych oraz certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo. Zwróć również uwagę, czy serwis dokonuje weryfikacji zgodności danych. Informacje wskazywane przez użytkowników podczas rejestracji powinny być zbieżne względem tych, które dotyczą posiadacza konta walutowego, służącego do zasilania wirtualnego portfela.

Wymieniaj walutę online w 15 minut

Nawet poniżej jednego kwadransa może Ci zająć wymiana waluty za pośrednictwem platformy online – pod warunkiem, że już wcześniej posiadałeś rachunek walutowy w banku. Rejestrujesz się w serwisie, dokonujesz przelewu i wybierasz najkorzystniejszą dla siebie ofertę wymiany EUR-PLN, zamieszczaną przez innych użytkowników. Zawsze aktualne kursy sprzedaży i zakupu waluty europejskiej znajdziesz m.in. na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Porównasz je bezpośrednio z notowaniami giełdy światowej forex i od razu zobaczysz różnicę. Sprawdź ponadto notowania archiwalne na wykresie, którego dane będą odnosiły się do dowolnie wybranego przez Ciebie przedziału czasowego – nawet od początku istnienia serwisu.

Podsumowanie

Oszczędzaj zarówno czas, jak i pieniądze. Wymieniaj walutę europejską w internetowych platformach społecznościowych. Zyskuj nawet do 8%, co przy jednorazowym zakupie 1000 euro daje zarobek w granicach 200 zł. Wreszcie nie musisz być narażony na ponoszenie kosztów spreadu. Kursy będą zależeć jedynie od kursów zaproponowanych przez innych użytkownikiem giełdy. Całkowita elastyczność i nieograniczone możliwości oszczędzania na walutach. Wymieniaj walutę euro bez wychodzenia z domu – wtedy, kiedy chcesz. Koniec ze staniem w kolejkach i ryzykiem kradzieży w drodze do kantoru.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz