Pozostałe

Jak wygląda kupno spółki z.o.o?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

W przypadku chęci niemalże natychmiastowego rozpoczęcia działalności gospodarczej pod szyldem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością możemy rozpocząć proces jej zakładania lub kupić gotową spółkę. To pierwsze rozwiązanie jest niezwykle czasochłonne i choć nieznacznie tańsze od kupienia czystej spółki, to uwzględnić również powinniśmy dość spory czas na jej założenie i de facto rozpoczęcie naszej działalności. W tym rozumieniu zakup spółki staje się o wiele korzystniejszy w kwestii finansów.

Jak przebiega proces zakupu spółki?

Co ciekawe proces ten zajmuje często jedynie jeden dzień, a firmy pośredniczące w takiej sprzedaży są absolutnie przygotowane na wiele ewentualności, rozumiejąc wymagania klienta i szanując jego czas i zaangażowanie w biznes. Nie ma miejsca na żadne wpadki i takowych rzeczywiście zwykle nie ma. Standardowy proces przebiega w bardzo łatwy sposób

  1. Kontaktujemy się z firmą sprzedającą spółki z o.o. i dokonujemy wyboru spośród dostępnych spółek, dodatkowo informujemy o zmianach jakie chcielibyśmy dokonać na przykład w PKD.
  2. Spółka i umowy z nią związane są personalizowane i przygotowywane pod nasze wymagania.
  3. Udajemy się na wizytę do notariusza, gdzie notarialnie zostają nam przekazane udziały w spółce. Co ciekawe, można to również zrobić na dużą odległość z racji na to, że wielu notariuszy właśnie taką usługę posiada w swojej ofercie.
  4. Składane są dokumenty otrzymane od notariusza, w miejscach takich jak Sąd Rejestrowy, Urząd Skarbowy i Urząd Statystyczny. W tym kroku również często pomaga nam firma, która odsprzedaje spółkę.
  5. Rozpoczynamy działalność i rozwijamy biznes

Wszystkie te formalności rzeczywiście trwają czasami jeden dzień, ale dla pewności uzbroić warto się w przynajmniej kilka dni na rozpoczęcie działania. Spółka w tym czasie na pewno nie przerwie swojej działalności i nic złego prawnie nam nie grozi, o ile oczywiście wybierzemy solidną firmę zajmującą się rejestrowaniem spółek np. spolki-excelio

Na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę?

sW sytuacji, kiedy zależy nam na całkowicie czystej spółce musimy mieć pewność, że takowa nie prowadziła na pewno działalności i na przykład co za tym idzie nie poniosła pewnych strat, które będziemy musieli wyrównać. Gdy chcemy właśnie taką spółkę należy przede wszystkim zgłosić się do firmy, która zajmuje się ich tworzeniem i przygotowywaniem pod sprzedaż. Wtedy to w samej umowie zostanie to zwykle wyszczególnione i nie grożą nam żadne przykre niespodzianki już po przejęciu takowej spółki. W takiej sytuacji to firma sprzedająca zadba za nas o wszelkie formalności w sądach i notarialne. Nam pozostanie jedynie skupienie się na de facto zaplanowanym przez nas biznesie.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz