Inwestuj w waluty na platformie eToro
Pozostałe

Ekspert finansowy – jak wybrać kompetentnego i sprawdzonego eksperta?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Ekspert finansowy to osoba, która świadczy swoim klientom profesjonalne usługi z zakresu finansów i usług bankowych. Z pomocą eksperta możemy więc znaleźć najkorzystniejsze produkty finansowe, przejść przez wszystkie formalności związane z ubieganiem się o przyznanie kredytu przez bank oraz być pewni, że wybrany produkt w 100% spełni nasze oczekiwania. Ekspertów finansowych działających na polskim rynku jest jednak wielu, lecz nie każdy z nich jest warty naszej uwagi. Dziś poradzimy Ci, po czym rozpoznać sprawdzonego eksperta finansowego i czym kierować się przy jego wyborze.

Ekspert finansowy – kto może nim zostać?

Wbrew pozorom, aby móc przedstawiać się jako ekspert finansowy, wcale nie trzeba dysponować doświadczeniem, mieć kilkuletniego stażu pracy w banku ani dysponować zdanym egzaminem państwowym. Polskie prawo nie zadbało bowiem jeszcze o odpowiednie uregulowanie tego zawodu. W efekcie, podczas poszukiwania eksperta finansowego możemy natrafić zarówno na osoby, które rzeczywiście mają pełne prawo by nazywać siebie ekspertami do spraw finansów, jak i takie, które dopiero próbują swoich sił w tym zawodzie.

Dziś bowiem ekspertem finansowym może zostać praktycznie każdy. Wystarczy założyć działalność gospodarczą, podpisać umowę z bankiem oraz… zacząć reklamować swoje usługi i szukać klientów. A chyba nikt z nas nie chciałby, aby o jego sprawy finansowe zadbała osoba, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki na rynku produktów i usług bankowych. Jak więc sprawdzić czy wybrany przez nas ekspert finansowy posiada odpowiednie kompetencje i na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Ekspert finansowy i jego doświadczenie zawodowe

Dobry ekspert finansowy musi dysponować nie tylko samą wiedzą związaną z produktami finansowymi oferowanymi przez banki, ale także doświadczeniem. Tylko taka osoba może się bowiem pochwalić nie tylko samą teoretyczną znajomością świata finansów, ale także praktycznymi umiejętnościami, które pozwalają jej na sprawne poruszanie się po tym jakże skomplikowanym sektorze.

Warto wiec w szczególności zwrócić uwagę na doświadczenie zawodowe eksperta oraz sprawdzić, gdzie wcześniej pracował. Doświadczeni eksperci finansowi zazwyczaj piastowali bowiem ważne stanowiska w bankach, na których podczas swojej pracy zawodowej mieli okazję zdobyć niezbędne praktyczne umiejętności, które dziś służą ich indywidualnym klientom. Przeglądając ofertę eksperta zwróćmy więc uwagę na to czy zamieszcza on informacje o swojej karierze zawodowej oraz czy nie brakuje w niej doświadczenia zdobytego w pracy w bankach lub innych instytucjach związanych z finansami.

Ekspert finansowy na bieżąco śledzi zmiany na rynku produktów bankowych

Oferty banków nie tylko bardzo różnią się między sobą, ale także często się zmieniają. Zwykły człowiek niezorientowany w świecie finansów, nie jest jednak w stanie samodzielnie na bieżąco śledzić wszystkich tych zmian. Decydując się na podjęcie współpracy z ekspertem finansowym nie musimy już samodzielnie analizować aktualnych ofert i promocji banków, gdyż we wszystkim wyręczy nas ekspert.

Aby mógł to jednak właściwie zrobić, każdy dobry ekspert finansowy musi codziennie śledzić zmiany na rynku produktów bankowych oraz reagować na nie podczas pomagania klientom. Wszystko po to, aby zawsze móc zaproponować klientowi najkorzystniejsze dla niego rozwiązania dostępne aktualnie na rynku.

Więcej praktycznych informacji na temat pracy eksperta finansowego oraz o tym, jak go wybrać można znaleźć na stronie: https://sprawdzonydoradca.pl/opinie/614-doradztwo-finansowe-na-czym-to-tak-naprawde-polega-doradca-finansowy.

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz