Wymiana walut

Kantory internetowe w 2018 roku – co nas czeka?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Koniec roku, to czas podsumowań i snucia planów na przyszłość. Możemy analizować, co zaszło na rynkach finansowych, co nas zaskoczyło, a czego spodziewaliśmy się. Możemy też zastanawiać się, co na rynkach stanie się w 2018 roku. Zastanówmy się więc, czego możemy się spodziewać w 2018 roku na rynku kantorów internetowych.

Kantory internetowe zdobywają coraz większe grono klientów. Ma na to wpływ kilka czynników. Oczywiście najważniejszym są oszczędności, jakie możemy dzięki nim uzyskać. Kursy wymiany jakie możemy w kantorach internetowych spotkać, są bowiem lepsze niż w kantorach stacjonarnych, nie mówiąc już o kursach jakie oferują nam banki. Ponieważ waluty wymieniamy coraz częściej, coraz częściej rejestrujemy się w kantorach internetowych. Jak podają oficjalne statystyki, roczne obroty w kantorach internetowych przekraczają już 40 mld zł i eksperci spodziewają się, że kwota ta będzie systematycznie rosła. Na pewno zwiększy się też ilość osób, które z wymiany walut online będą korzystać. W związku z tym możemy się spodziewać, że na rynku będzie pojawiać się coraz więcej kantorów internetowych, które będą chciały „wyrwać” dla siebie chociaż kawałek tortu, czyli pozyskać jak najwięcej klientów. Dla nas jest to bardzo dobra wiadomość. Albowiem konkurencja wymusza na kantorach poprawę jakości obsługi, czy też ustalanie jeszcze korzystniejszych dla nas kursów, co pozwoli na jeszcze większe oszczędności. Z pewnością będzie można też skorzystać z różnego rodzaju promocji, które kantory internetowe nam zaoferują.

W 2018 roku z całą pewnością na rynku wymiany walut przez Internet nieco bardziej będą chciały zaistnieć banki. Wprawdzie już teraz kilka z nich daje możliwość wymiany walut online, jednakże w przyszłym roku powinno ich być więcej. Może to sprawić, że więcej osób będzie wymieniało w nich waluty, gdyż banki cieszą się sporym zaufaniem jeśli chodzi o finanse, więc na pewno dużo osób bez obaw będzie w nich kupować i sprzedawać waluty.

Możemy się też spodziewać, że coraz więcej kantorów internetowych, będzie oferowało swoim klientom aplikacje mobilne. Dzięki nim, będziemy mogli o wiele szybciej wymieniać waluty za pomocą naszych smartfonów, bez względu na miejsce, w którym będziemy się znajdować. Z całą pewnością kantory internetowe nie zapomną o kwestii bezpieczeństwa podczas wymiany walut. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się, że utracimy nasze pieniądze, lub też ktoś nieuprawniony zdobędzie nasze dane osobowe.

Oczywiście poruszone kwestie, to tylko część „niespodzianek” jakie mogą czekać nas w przyszłym roku. Jednak możemy być pewni, że w 2018 roku kantory internetowe będą chciały jeszcze bardziej „ułatwić” wymianę walut, co dla nas jest oczywiście bardzo dobrą informacją.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz