Pozostałe

Jaką walutę zabrać do Argentyny

Zamieszczono przez Marcin

Chociaż Argentyna to kraj położony wiele tysięcy kilometrów od Polski, to jednak każdego roku odwiedza go wiele bardzo duża liczba naszych rodaków. Chcą oni w Argentynie spędzić swój urlop, poznać nowych ludzi, nowe zwyczaje, czy po prostu poleniuchować na plaży. Argentyna to kraj zupełnie odmienny od Polski, a więc do wyjazdu musimy się odpowiednio przygotować. A jednym z etapów przygotowań, powinno być zaopatrzenie się w argentyńską walutę. Albowiem polskimi złotówkami raczej w tym kraju nie zapłacimy. 

Od 1992 roku obowiązującą w Argentynie walutą jest peso argentyńskie (międzynarodowy skrót ARS). Peso zastąpiło zdewaulowanego australa. Peso dzieli się na 100 centavos. W obiegu możemy spotkać monety o nominałach 1, 5, 10, 25, 50 centavos oraz 1, 2, 5 i 10 peso. Jeśli chodzi o banknoty, to spotkamy nominały 5, 10, 20, 50, 100, 500 i 1000 pesos. Wcześniej spotykaliśmy też banknoty o nominale 1 i 2 peso, ale zostały one zastąpione przez monety. 

Czy w polskich kantorach możemy spotkać argentyńską walutę? Tak ale bardzo rzadko. I mówimy tu tylko i wyłącznie o kantorach stacjonarnych. W kantorach internetowych próżno jej szukać. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem może okazać się zabranie do Argentyny dolarów amerykańskich i wymiana tej waluty “na miejscu”. Miejscową walutę możemy wymienić w bankach lub kantorach. Co ciekawe, w wielu miejscach jest możliwość zapłaty wspomnianymi dolarami. Ale przelicznik nie jest wtedy dla nas zbyt korzystny. 

Oczywiście w Argentynie możemy też korzystać z naszych kart debetowych lub kredytowych. Możemy za ich pomocą wybierać gotówkę w bankomatach lub płacić nimi za zakupy czy za posiłki w restauracjach. Co ciekawe, w tym drugim przypadku możemy zostać poproszeni o okazanie dokumentu tożsamości. Jednakże używanie naszych kart nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Albowiem prowizja za transakcję znacznie podniesie jej koszt i będzie to dla nas mało opłacalne. Chyba że w naszym portfelu znajduje się karta wielowalutowa, która jest oferowana przez wiele polskich banków. 

Skoro najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o zaopatrzenie się w argentyńską walutę jest jej zakup na miejscu za amerykańskie dolary, zastanówmy się gdzie najlepiej je kupić. Otóż w Polsce mamy na to kilka możliwości. W grę wchodzą tu banki, kantory stacjonarne i kantory internetowe. Jeśli chcemy kupić jak najtaniej, zdecydowanie najlepszą opcją będzie skorzystanie z tych ostatnich. Albowiem kursy jakie one oferują, są one zdecydowanie najkorzystniejsze. Ponadto wymiana jest szybka i bardzo bezpieczna. W naszym kraju funkcjonuje bardzo dużo takich kantorów, więc nie powinniśmy mieć problemów z ich odszukaniem. 

Z całą pewnością czas spędzony na urlopie w Argentynie będzie dla każdego niezapomniany i bardzo przyjemny. Dlatego warto wybrać ten kierunek jako miejsce w którym odpoczniemy po naszej pracy i zbierzemy siły na kolejne tygodnie.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz