Wymiana walut

Jak wymieniać waluty w Internecie

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

O korzyściach związanych z wymianą walut w sieci internetowej, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kursy oferowane przez kantory internetowe są o wiele lepsze niż kantory stacjonarne, nie mówiąc już o bankach, więc po każdej wymianie, zarówno kupna jak i sprzedaży waluty, w portfelu może zostać nam spora sumka. Jednakże pomimo faktu, że wiele osób wie że korzystanie z kantorów w sieci jest opłacalne, to jednak część z nich „boi się” z nich korzystać. Zazwyczaj obawiają się oni, że nie poradzą sobie z wszystkim procedurami, czy też że stracą swoje pieniądze. Tymczasem są to obawy bezpodstawne, gdyż po pierwsze sam proces wymiany jest bardzo prosty i praktycznie nie różni się od dokonywania przelewów przez Internet, a po drugie kantory online stosują podobne zabezpieczenia jak banki, więc nasze pieniądze na pewno są bezpieczne.

Prześledźmy więc, co musimy zrobić, aby dokonywać wymiany walut online. Przede wszystkim musimy wybrać kantor, z którego usług będziemy korzystać. Mamy tu ogromny wybór, gdyż kantorów tego typu funkcjonuje w naszym kraju bardzo dużo. Możemy zwracać uwagę na opłaty, czas dokonywania transakcji, kursy, zabezpieczenia, promocje itp. Jednakże jeżeli przyjrzymy się poszczególnym kantorom zauważymy, że większość z nich nie pobiera żadnych opłat, że czas transakcji jest podobny, tak samo jak i zabezpieczenia. Największe różnice pomiędzy kantorami zauważymy gdy spojrzymy na kursy walut. Dlatego właśnie na ten parametr zwraca uwagę najwięcej osób, szukających najlepszego dla siebie kantoru.

Gdy wybierzemy już konkretny kantor, musimy się w nim zarejestrować. Podajemy nasze podstawowe dane osobowe, adres email ustanawiamy login, hasło, a także podajemy rachunki bankowe. Jeden rachunek powinien być prowadzony w złotówkach, a drugi w walucie obcej (jeżeli chcemy wymieniać więcej walut, musimy podać oddzielny rachunek do każdej waluty). To właśnie z tych rachunków będziemy korzystać, gdy będziemy dokonywać wymiany waluty. Po rejestracji, zwykle kantor wysyła nam link aktywacyjny na nasz adres email. Gd na niego „klikniemy”, potwierdzimy naszą aplikację i mamy już dostęp do naszego konta. Możemy też dokonywać wymiany walut. Jeżeli chcemy kupić walutę, sprawdzamy jaki jest jej aktualny kurs i jeżeli jest on dla nas korzystny, dokonujemy zakupy. Po potwierdzeniu transakcji, przelewamy z naszego konta złotówkowego na rachunek kantoru odpowiednią ilość środków, by walutę kupić. Gdy kantor pieniądze otrzyma, przeleje nam na nasze konto walutowe interesującą nas ilość walut. Oczywiście o każdym etapie związanym z wymianą, jesteśmy na bieżąco informowani za pośrednictwem sms-ów lub na emaila.

Jak widzimy, wymiana waluty w kantorach internetowych, nie jest jakąś skomplikowaną sprawą. Tym bardziej że strony kantorów w sieci są bardzo „przyjazne” i intuicyjne, więc niejako same „naprowadzają” nas na kolejne czynności. Zresztą w razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze możemy skontaktować się z przedstawicielem firmy, który na pewno pomoże nam w dokonaniu wszystkich niezbędnych do wymiany czynności. Po przeprowadzeniu kilku wymian, będziemy wszystko robić „z zamkniętymi oczami”.

Z kantorów w sieci powinni korzystać zwłaszcza te osoby, które dokonują walut często. Do grupy tej należą kredytobiorcy spłacający kredyty walutowe, osoby pracujące zagranicą, czy też przedsiębiorcy, współpracujący z zagranicznymi kontrahentami. Dzięki takiej wymianie w sieci, można sporo zyskać, zarówno pod względem finansowym, jak i pod względem czasu. Nie musimy bowiem wychodzić z domu by dokonać wymiany, a ponadto możemy to robić 24 godziny na dobę.

Wymieniaj walutę po atrakcyjnych kursach: https://ekantor.pl

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • Całkiem spoko te kantory w Internecie. Na początku miałam jakieś obawy związane z taką wymianą, bo wiadome że jak coś jest nowe, to człowiek trochę się boi. Ale za pierwszym razem, gdy wymieniłam mniejszą sumę i było wszystko ok, to teraz już obawy zniknęły i gdy tylko mam taką potrzebę, to wymieniam wszystko online

Pozostaw komentarz