Analizy i wiadomości

Czy EBC uratuje euro?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Opublikowany w piątek artykuł Wall Street Journal, w którym pojawiły się sugestie na temat wygaszenia cyklu podwyżek Fed wywołał natychmiastową reakcję rynku. Główne amerykańskie indeksy giełdowe kończyły miniony tydzień blisko szczytów w nadziei, że wyczekiwany pivot Fed rzeczywiście będzie mieć w końcu miejsce.

W tym tygodniu rynki skupiają się jednak na decyzji monetarnej Europejskiego Banku Centralnego. Konsensus analityczny oraz wycena rynku wskazują na podwyżkę stóp procentowych EBC na czwartkowym posiedzeniu o 75 pb. Jeżeli taka podwyżka faktycznie będzie mieć miejsce, wówczas główna (depozytowa) stopa EBC znajdzie się na poziomie 1,5%, przy czym oczekiwania wskazują, że nie powinna przebić ona w tym roku poziomu 2,0%. Choć model EBC wskazuje na maksymalne podwyżki do 2,25%, to prawdopodobnie nie usłyszymy zbyt wiele nowych informacji ze strony Banku, ponieważ w czwartek wciąż nieznane będą najnowsze projekcje inflacyjne. Niemniej jednak, coraz niższe ceny energii (w tym przede wszystkim gazu ziemnego) na Starym Kontynencie wspierają euro i powinny doprowadzić do pewnego odbicia na wykresie wspólnej waluty.

Zapraszamy na poniedziałkowy webinar, w którym skupiamy się na kluczowym temacie tego tygodnia – czy EBC uratuje euro?
W dzisiejszym webinarze:

  • Liz Truss rezygnuje ze stanowiska
    Co zrobi EBC?
    Mieszany obraz sezonu wyników

Oglądaj online na: https://pl.xtb.com/aktualnosci-rynkowe-wideo

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz